Bezpłatne sesje dla modelek Kraków

Bezpłatne sesje dla modelek to propozycja dla kobiet w wieku 18-50 chcących spróbować swych sił przed obiektywem. Jeśli marzy Ci się piękna sesja kobieca, możesz ją mieć zupełnie za darmo na zasadach TFP. Zobacz co mam do zaoferowania.

Sesje TFP – co to takiego?

Sesja TFP to „Time For Photos”, a zatem „czas za zdjęcia”. Ogólnie rzecz biorąc jest to rodzaj porozumienia między fotografem a modelką, w którym sesja ma charakter bezpłatny, a obie strony zyskują świetne zdjęcia.

bezpłatne sesje dla modelek

Dla kogo sesja TFP?

Jak już wspomniałem, bezpłatne sesje dla modelek to współpraca w której zyskują obie strony. To bardzo prosty układ. Modelka otrzymuje piękne zdjęcia, natomiast fotograf wzbogaca swoje portfolio o kolejną, ciekawą osobę.

Nie chodzi tu o jakiś konkretny kanon urody, wzrost czy kolor włosów. Raczej o kogoś, kto będzie pasował do portfolio i stylu fotografa. Kiedy wybierasz fotografa na sesję, akceptujesz jego styl fotografowania i retuszu. Aby ten układ był kompletny, fotograf musi również zaakceptować Ciebie. Później jest już z górki 🙂

Warto pamiętać, że aby sesje TFP miały sens, muszą wiązać się z zaangażowaniem obu stron. Na czym to polega? O tym poniżej.

Sesje TFP – obowiązki fotografa

W ramach współpracy fotograf zobowiązuje się do wykonania zdjęć zgodnie z ustaleniami. Rolą fotografa jest wybór odpowiedniego miejsca i pory dnia, wykonanie profesjonalnych zdjęć, retusz i nieodpłatne przekazanie gotowych zdjęć modelce razem z licencją, dzięki której modelka może wykorzystywać zdjęcia do celów prywatnych, promocyjnych etc. Kwestie takie jak styl i ilość zdjęć to wynik ustaleń między fotografem a modelką.

Sesje TFP – obowiązki modelki

Rolą modelki która zgłasza się na sesję TFP jest odpowiednie przygotowanie do sesji. Ubiór, fryzura, makijaż i dodatki – warto omówić z fotografem wszystkie ważniejsze szczegóły. Pozwoli to na wybór odpowiedniego miejsca, światła itd. Po sesji modelka ma możliwość wyboru swoich ulubionych zdjęć do retuszu i podobnie jak fotograf, wyraża ona zgodę na nieodpłatne i bezterminowe wykorzystanie zdjęć w materiałach promocyjnych fotografa – na stronie internetowej, profilach social media, serwisach typu Max Models etc.

Bezpłatne sesje dla modelek – na jakich zasadach?

W skrócie o zasadach na jakich wykonuję sesje TFP:

  1. Skontaktuj się i zapytaj o sesję TFP. Nie zapomnij przesłać link do swojego konta na Instagramie, Max Models lub Facebook’u.
  2. Jeśli będę zainteresowany współpracą, ustalamy szczegóły takie jak styl, ilość zdjęć, miejsce i termin sesji. Przesyłam Ci e-mail z warunkami do akceptacji. Ustalenia zawarte w e-mail’u są wiążące dla mnie i dla Ciebie.
  3. Po sesji wspólnie wybieramy najlepsze zdjęcia do retuszu.
  4. Otrzymujesz gotowe zdjęcia które możesz wykorzystać w ramach ustalonych warunków.

To wszystko. Współpraca jest naprawdę prosta.

Sesja TFP – jakie zdjęcia robię, a jakich nie?

W ramach sesji TFP możesz liczyć na:

  • subtelne zdjęcia portretowe
  • zdjęcia lifestyle’owe
  • zdjęcia typu beauty/ glamour

Nie interesują mnie:

  • akty
  • zdjęcia erotyczne
  • sesje męskie

Bezpłatna sesja w Krakowie – jesteś zainteresowana?

Jeśli jesteś zainteresowana sesją TFP w Krakowie lub okolicach, skontaktuj się ze mną telefonicznie +48 503 950 939 , e-mail’owo kontakt@anyday.pl lub przez Messenger anyday.pl.

Bezpłatne sesje dla modelek na zasadach TFP realizuję w zależności od dostępności czasu. Jeśli akurat mam go trochę, z przyjemnością zrobię Ci kilka fajnych zdjęć.

Zapraszam również na kobiece sesje płatne.