fotografie ślubne i przyjęcie weselne

Fotografie ślubne – jak fotografuję w dniu ślubu?

Fotografie ślubne to jedne z najważniejszych pamiątek jakie pozostaną Wam po ślubie i weselu. Jeśli zaplanowaliście już datę swojego ślubu, jedną z pierwszych decyzji które warto podjąć jest wybór fotografa na wesele. W wyborze fotografa liczą się nie tylko dobre zdjęcia ślubne, ale też dobra współpraca.

Fotograf ślubny oprócz profesjonalnych umiejętności z zakresu reportażu ślubnego, fotografii portretowej, fotografowania detali itd. musi być taktowny i dyskretny, by swą pracą nie zakłócał przebiegu uroczystości ślubnej. Jego obecność podczas kluczowych momentów jest konieczna, ale doświadczony profesjonalista od fotografii ślubnej umie wtopić się w tłum, a jednocześnie być na tyle blisko, by wykonać piękne zdjęcia ślubne.

Priorytety w fotografii ślubnej

Każdy fotograf ślubny ma swoje priorytety. Na czele mojej listy jest to, by Wasza fotografia ślubna była naturalna. Zdjęcia ze ślubu i wesela to pamiątka na całe życie. Jeśli otworzycie swój album ślubny po 10 czy 20 latach, moje prace przywołają dla Was miłe wspomnienia i przypomną dzień w którym postanowiliście już na zawsze być razem. Dlatego fotografując Wasz ślub zadbam o to, by nie umknął żaden ważny moment przygotowań, ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego.

Chciałbym również, by moje fotografie ślubne byłą dla Was zaskakująca. Wiele satysfakcji dostarcza mi moment kiedy oglądacie zdjęcia ślubne. „Kiedy zrobiłeś to zdjęcie? Nie pamiętamy tej chwili!”. To fantastyczne uczucie, móc zaskoczyć Was czymś, co zostało utrwalone tylko na zdjęciach. Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak powstaje moja fotografia ślubna to zapraszam do zapoznania się z poniższym opracowaniem.

Fotografie ślubne – reportaż w kilku etapach

Zdjęcia ślubne w moim wykonaniu to kilkuetapowy reportaż, na który składa się fotografowanie przygotowań, ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Poniżej znajdziecie opis całego dnia z perspektywy fotografa ślubnego. Każdy z etapów starałem się opisać w uniwersalnym ujęciu. Wiadomo bowiem, ze każdy ślub jest inny a scenariusz wydarzeń może się znacząco różnić. Potraktujcie to więc jako mały przewodnik.

jak fotografuję

Fotografie ślubne zaczynają się od porannych przygotowań

Fotografie ślubne to reportaż rozpoczynający się zwykle od zdjęć z przygotowań do ślubu. To początek współpracy Pary Młodej z fotografem w tym uroczystym dniu. Mogę zacząć fotografowanie Waszego dnia ślubu wcześnie rano od zdjęć wykonanych w salonie, gdzie powstanie fryzura i makijaż ślubny. Drugim etapem na którym powstają piękne zdjęcia ślubne są przygotowania w domu. Panna Młoda ubiera swoją piękną suknię ślubną, biżuterię, welon, a ja w tym czasie wykonuję wiele pięknych zdjęć. Takie ujęcia to klasyka fotografii ślubnej.

Jeśli czas pozwala, wcześniej odwiedzam dom Pana Młodego, fotografując również jego przygotowania. W międzyczasie udaje się zwykle sfotografować ślubne detale, obrączki czy biżuterię, które świetnie uzupełniają cały reportaż. Później jeszcze zdjęcia z błogosławieństwa, pamiątkowe ujęcia z rodzicami, rodzeństwem i świadkami. Czas na ceremonię ślubną!

fotografie ślubne

Ceremonia jest kulminacyjnym momentem reportażu ślubnego

Fotografie ślubne ceremonii to kluczowe momenty reportażu ślubnego. Bez względu na to, czy ceremonia odbywa się w kościele, czy też w USC, mają one niezwykle uroczysty, oficjalny charakter. Najpierw podniosły początek, w trakcie którego Panna Młoda jest często wprowadzana do świątyni przez swojego ojca. Najczęściej jednak Para Młoda wchodzi do kościoła razem. Bywa, że w drodze do ołtarza towarzyszą jej dzieci. To są zdjęcia ślubne które chciałby mieć każdy. Takie fotografie ślubne zawsze wyglądają pięknie i warto je mieć. Tuż po kazaniu rozpoczyna się przysięga małżeńska, a więc zakładanie obrączek, towarzyszące im łzy wzruszenia i radość.

Każda z tych chwil dla fotografa ślubnego jest niezwykle ważna. W trakcie przysięgi staram się wykonywać zdjęcia ślubne z różnych miejsc, pokazać ogólny klimat ceremonii, detale, emocje na twarzach Pary Młodej, rodziców. Koniec ceremonii to uroczyste powitanie świeżo upieczonej Pary Młodej przez gości oczekujących przed kościołem/ USC, rzucanie ryżem i grosikami. Tutaj powstają pierwsze, w pełni spontaniczne zdjęcia ślubne. Pierwsze życzenia i serdeczne uściski, całe mnóstwo uśmiechów i pamiątkowe fotografie grupowe, zanim jeszcze pojedziemy do miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Ceremonia ślubna trwa najwyżej godzinę, a momentów wartych uwiecznienia w trakcie jest całe mnóstwo.

Fotografie ślubne – zdjęcia z wesela

Zdjęcia z przyjęcia weselnego to najbardziej rozbudowana część reportażu z dnia ślubu. Zwykle jestem z Wami do samych oczepin. W tym czasie mam możliwość wykonania bardzo przekrojowego reportażu zdjęciowego. A dzieje się naprawdę sporo, więc zdjęcia powstają praktycznie cały czas. Przywitanie Pary Młodej, życzenia, pierwszy taniec, uroczyste krojenie torta, weselne zwyczaje, a między tym wszystkim szalona zabawa i mnóstwo toastów za zdrowie i szczęście Młodej Pary.

Każda godzina przyjęcia weselnego obfituje w momenty które warto uwiecznić na spontanicznych zdjęciach ślubnych. W międzyczasie powstają zdjęcia grupowe, a jeśli macie ochotę trochę odpocząć, możemy wyskoczyć gdzieś w pobliżu na krótką sesję plenerową.

Profesjonalne fotografie ślubne to gwarancja pięknych wspomnień

Dobry fotograf na ślub to najlepsza inwestycja w piękne wspomnienia. Organizując ślub i wesele dokładacie wielu starań, by wszyscy byli zadowoleni i zapamiętali ten dzień na długo. Tymczasem fotografia ślubna to jedyne co Wam zostanie z całego dnia. Zadbajcie o to, by chwile które wspólnie przeżyliście zostały utrwalone w pięknym i profesjonalnym stylu. Profesjonalny fotograf ślubny to gwarancja, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Osoby obecne na weselu nawet nie odczują obecności fotografa, a zdjęcia z uroczystości i przyjęcia będą piękne i niepowtarzalne.

Najlepsze i najbardziej ponadczasowe są naturalne zdjęcia ślubne. Docenicie je jeszcze bardziej, kiedy po latach otworzycie swój ślubny album. Jeśli podobają Wam się moje zdjęcia ślubne i chcecie poznać aktualną ofertę, zapraszam do kontaktu.