naturalne zdjęcia ślubne

Naturalne zdjęcia ślubne – dlaczego są najlepsze?

Dziś kilka słów o tym, dlaczego naturalne zdjęcia ślubne są lepsze od innych. Jak pewnie doskonale wiecie, trendy w całej branży ślubnej zmieniają się nieustannie. W każdym sezonie następuje wysyp nowych pomysłów i możliwości, dzięki którym współczesne śluby wyglądają zupełnie inaczej niż te, organizowane 10 lat temu. Oryginalne zaproszenia ślubne, wyszukana moda, zachwycające dekoracje sal weselnych, z jednej strony blichtr i splendor, z drugiej prostota i minimalizm. Para Młoda ma w czym wybierać.

Pomysły na ślub i wesele

Pomysły na ślub i wesele to zbiory nieskończone. W tym względzie choćby Pinterest może być źródłem wielu ciekawych inspiracji. Jeśli macie na głowie przygotowanie swej uroczystości i przyjęcia, warto tam zajrzeć. Przyda się jednak odrobina zdrowego rozsądku, by Wasz ślub i wesele nie straciły gdzieś po drodze swego indywidualnego charakteru. To Wasze święto, a jego oprawa powinna być odzwierciedleniem Waszych marzeń, gustów i potrzeb. Tylko wtedy całe wydarzenie ma szansę zapaść w pamięć jako niepowtarzalne i niezwykłe.

naturalne zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne również zmieniają się pod wpływem aktualnej mody. Jednak w odniesieniu do tego, czym jest i jaką funkcję pełni fotografia ślubna, są to często dość ryzykowne eksperymenty.

Zdjęcia ślubne – to co zostaje

Organizacja ślubu i wesela to szaleństwo. Wiele tygodni przygotowań, mnóstwo wydatków, a później jeden dzień i … koniec! To co zrobiliście, cały wysiłek włożony w przygotowania znika w jednej chwili. Piękna suknia wędruje do szafy, zwiędłe kwiaty do kosza, a dodatki którym poświęciliście tyle uwagi, dziś już nie mają znaczenia. Zostały obrączki i masa wspomnień, które z czasem wyblakną w Waszej pamięci.

Na szczęście są jeszcze zdjęcia ślubne. Dzięki nim przeżyjecie ten dzień na nowo, w każdą kolejną rocznicę, przy okazji i zupełnie bez okazji. Zobaczycie na nich to wszystko co Wam umknęło, przypomnicie sobie najważniejsze chwile ceremonii, wyjątkowy pierwszy taniec, wzruszający first look, życzenia. Zdjęcia z Waszymi bliskimi będą bezcenną pamiątką, którą jeszcze bardziej docenicie po latach.

Właśnie dlatego zdjęcia ze ślubu powinny być dobre i uniwersalne, bez względu na aktualną modę. A najlepsze są naturalne zdjęcia ślubne.

naturalne zdjęcia ślubne

Naturalne zdjęcia ślubne – dlaczego są lepsze?

Naturalne zdjęcia ślubne zawsze były towarem deficytowym, bo szeregowy fotograf ślubny równie chętnie ulegał wszelakim modom, zwłaszcza na etapie obróbki. Jednym z przykładów jest niesławna sepia  – trend na postarzanie zdjęć, który skończył się tak szybko jak się zaczął, psując po drodze setki zdjęć i albumów ślubnych. Pamiętam też straszne pomysły na kolory selektywne (czarno białe zdjęcia z czerwonymi różami), lub jakieś dziwne przebarwienia, dzięki którym np. biała suknia Panny Młodej nabierała iście trupiego koloru, a pielęgnowana opalenizna stawała się brunatno- buraczkowa.

Większość tych koszmarków na szczęście przeminęła z wiatrem. Pojawiły się jednak nowe, czego przykładem jest obfity wysyp sino- bladych, lub pomarańczowo – żółtych fotografii, którymi codziennie karmi nas Instagram. Tak oto współczesny fotograf ślubny – zresztą kosztem swoich klientów – próbuje wpisać się w aktualny krajobraz rynku ślubnego. Czy zdjęcia ślubne w stylu rustykalnym czy sesja ślubna w klimacie boho muszą być sztucznie wybledzone, by oddały swój piękny, oryginalny charakter?

Fotografia ślubna – wartość emocjonalna

Eksperymenty z modną dziś obróbką w nienaturalnych kolorach to skaza, która zostanie na zdjęciach już na zawsze. Pamiętajcie, że Wasze zdjęcia ślubne będą takie, jakie je otrzymacie. Nie da się ich poprawić, czy przerobić. Właśnie dlatego powinny być uniwersalne. Dojrzały fotograf ślubny wie i rozumie, że tworzy pamiątkę dla Was, nie dla siebie. To duża odpowiedzialność. Naturalne zdjęcia ślubne, sesja ślubna w pięknych, szlachetnych kolorach pozostaną bezcennym wspomnieniem za pięć, piętnaście czy nawet pięćdziesiąt lat.

Na liście priorytetów Młodej Pary fotografia ślubna powinna zająć szczególne miejsce choćby dlatego, że jej wartość estetyczna i emocjonalna ma charakter długoterminowy. Jeśli czegoś możecie naprawdę żałować po uroczystości to tego, że nie macie dobrych zdjęć. Aby tak się stało, wybierzcie takiego fotografa na ślub którego zdjęcia nie są modne, tylko po prostu dobre.