sesja rodzinna sesja jubieluszowa

Zdjęcia rodzinne – czy nadal warto zatrudniać profesjonalnego fotografa?

Mimo, że zdjęcia rodzinne cieszą się nadal dużym powodzeniem, wiele osób zastanawia się, czy zatrudnienie profesjonalnego fotografa jest niezbędne. Nowoczesne smartfony i aparaty cyfrowe ułatwiły każdemu robienie zdjęć. Jest to nie tylko bezpłatne, ale również bardzo wygodne. W każdej chwili możemy złapać telefon i zrobić sobie wspólne zdjęcia. Bez ograniczeń, wyrzeczeń, tego całego planowania…

Co do jednego jesteśmy wszyscy zgodni- rodzina jest najważniejsza. Pielęgnujemy wspólnie spędzane momenty, cieszymy się z każdej sposobności w której możemy być razem. Chcemy, by te szczęśliwe chwile trwały wiecznie, dlatego tak chętnie zatrzymujemy je na zdjęciach i filmikach. W perspektywie czasu zdjęcia rodzinne stają się dla nas najważniejszą, bezcenną pamiątką.

Najlepszy aparat to ten, który właśnie masz przy sobie

Sam robię często zdjęcia rodzinne telefonem. Powód jest banalnie prosty. Nie zawsze mam czas i ochotę na wyciąganie z plecaka ciężkiej lustrzanki. Chwile uciekają szybko, czasem zaskakuje mnie jakaś sytuacja którą chciałbym zatrzymać na zdjęciu. Telefon jest zawsze w zasięgu ręki, a mój aparat niekoniecznie. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że najlepszy aparat fotograficzny to ten, który właśnie masz przy sobie. Amatorskie zdjęcia rodzinne zrobione nawet kiepskim smartfonem są lepsze od… braku zdjęć.

Jednak to nie to samo.

Trudno w ogóle porównywać zdjęcia rodzinne z telefonu z tym wszystkim co wiąże się z doświadczeniem i kreatywnością profesjonalnego fotografa. Umiejętności, wiedza i sprzęt pozwalają ująć Was w zupełnie inny sposób. Niezależnie od tego, czy chcesz uchwycić radość z pojawienia się nowego dziecka, złapać w kadrach chwile wspólnego relaksu podczas rodzinnego spaceru w parku, czy po prostu zrobić kilka portretów, profesjonalny fotograf stworzy dla Twojej rodziny wspomnienia na zupełnie innym poziomie.

sesja rodzinna

‍Różnica między fotografią profesjonalną a fotografią amatorską

Podczas gdy każdy może robić zdjęcia, istnieje znacząca różnica między fotografią profesjonalną a fotografią nieprofesjonalną. Nie chodzi tu tylko o sprzęt, choć on również jest ważny. Profesjonalny fotograf ma za sobą lata doświadczeń. Profesjonalny fotograf ma oko do szczegółów, oświetlenia i kompozycji, które pozwala mu tworzyć niezwykłe zdjęcia. Wie jak ustawiać, kierować i wchodzić w interakcje z osobami pozującymi, aby stworzyć prawdziwe i autentyczne obrazy. Podczas gdy fotografia amatorska jest wygodna i opłacalna, brakuje jej tego wszystkiego, co zapewni profesjonalny fotograf.

Sprzęt fotograficzny ma znaczenie

Istotną różnicą między fotografią profesjonalną a fotografią amatorską jest wspomniany już sprzęt. Profesjonalni fotografowie używają wysokiej klasy aparatów, obiektywów i sprzętu oświetleniowego, dzięki którym tworzą wysokiej jakości zdjęcia. W przeciwieństwie do tego, fotografia amatorska opiera się na aparatach klasy konsumenckiej i smartfonach, które choć obiektywnie coraz lepsze, nie mogą równać się z profesjonalnym sprzętem fotograficznym.

Czy próbowaliście obejrzeć kiedyś swoje zdjęcia rodzinne wykonane smartfonem na ekranie komputera? Zastanawiacie się, dlaczego nie wyglądają już tak pięknie jak w telefonie?

Podczas gdy fotografia amatorska może być odpowiednia dla łapania codziennych chwil, może nie wystarczyć na specjalne okazje typu chrzest lub rodzinne sesje zdjęciowe, które wymagają profesjonalnego szlifu.

sesja rodzinna sesja jubieluszowa

Profesjonalna edycja i retusz

Wreszcie, profesjonalny fotograf ma umiejętności w zakresie edycji i retuszu. Używa profesjonalnego oprogramowania i technik, aby poprawić i udoskonalić swoje zdjęcia, aby stworzyć perfekcyjne wydruki i albumy. Wie, jak dostosować ekspozycję, kolor i kontrast, by stworzyć obrazy które wyglądają naturalnie i ponadczasowo. W przeciwieństwie do tego, w fotografii amatorskiej poziom edycji i post-processingu ogranicza się do automatyzowanych filtrów w aplikacjach, które tylko na pierwszy rzut oka wyglądają świetnie. Jednak najczęściej po prostu psują nasze zdjęcia.

Główne korzyści z zatrudnienia profesjonalnego fotografa do rodzinnej sesji zdjęciowej

Rodzinne sesje zdjęciowe to doskonała okazja do uchwycenia wspomnień, które przetrwają całe życie. Niezależnie od tego, czy chcesz udokumentować rozwój swojego dziecka, czy uchwycić specjalną okazję, profesjonalny fotograf może pomóc Ci osiągnąć Twoją wizję.

Oto główne korzyści z zatrudnienia profesjonalnego fotografa do rodzinnych sesji zdjęciowych:

  1. Profesjonalny fotograf ma doświadczenie w pracy z rodzinami i dziećmi. Wie, jak wchodzić w interakcje, jak kierować swoimi „obiektami”, aby tworzyć piękne zdjęcia rodzinne. Potrafi również radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami i wyzwaniami, które mogą pojawić się podczas sesji zdjęciowej.
  2. Profesjonalny fotograf używa wysokiej klasy aparatów, obiektywów i sprzętu oświetleniowego, dzięki którym tworzy wysokiej jakości zdjęcia. Ma również zapasowy sprzęt i wyposażenie, aby poradzić sobie z każdą sytuacją, która się pojawi. Zatrudniając profesjonalnego fotografa możesz być pewny, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.
  3. Profesjonalny fotograf poświęca czas, aby dobrze poznać swoich klientów. Pracuje z Tobą, aby stworzyć autentyczne i naturalne zdjęcia rodzinne. Może zasugerować lokalizację, pozy i stroje, które pomogą wprowadzić Twoją wizję w życie. Podczas moich sesji rodzinnych często rozmawiamy, wymieniamy uwagi i doświadczenia. Pozwala to lepiej poznać się i zrozumieć, co ma wpływ również na same zdjęcia.
  4. Profesjonalny fotograf zapewnia wysokiej jakości wydruki i albumy. Ma dostęp do wysokiej jakości usług drukarskich, które produkują świetne wydruki i albumy. Używa najnowszych technik i materiałów, aby stworzyć obrazy które przetrwają całe życie.
  5. Przede wszystkim jednak profesjonalny fotograf wykona zdjęcia na których w końcu jesteście wszyscy, w komplecie. Zwykle ktoś musiał zrobić zdjęcie, czyż nie?

Profesjonalne wydruki i fotoalbumy

Inwestowanie w wysokiej jakości odbitki i fotoalbumy to doskonały sposób na zachowanie rodzinnych wspomnień w niezwykłej formie. Będą one namacalną pamiątką rodzinną z sesji, przekazywaną wraz ze wspomnieniami z pokolenia na pokolenie.

Wiele lat temu nasi dziadkowie i rodzice chętnie korzystali z usług profesjonalnych fotografów, choć nie były one tak łatwo dostępne jak dziś. Jednak dzięki temu w naszych rodzinnych zbiorach zachowały się zdjęcia z ich młodości.

Zdjęcia rodzinne – podsumowanie

Wspomnienia są bezcenne. Inwestowanie w usługi profesjonalnego fotografa w odniesieniu do zdjęć rodzinnych jest warte każdej złotówki. Profesjonalny fotograf ma umiejętności, wiedzę i sprzęt, aby uchwycić Twoją rodzinę na pięknych zdjęciach. Wykona dla Was unikalne i niepowtarzalne kadry, pełne szczerych emocji. Zapewni również wysokiej jakości odbitki i fotoalbumy, które będą z Wami przez całe życie.

sesja wielopokoleniowa

Czas biegnie do przodu, a kolejne chwile mijają bezpowrotnie. Nie zadowalaj się zdjęciami ze smartfona. Od czasu do czasu zatrudnij profesjonalnego fotografa i zachowaj rodzinne wspomnienia w najlepszej formie. Twoja rodzina zasługuje na to, co najlepsze.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z sesji rodzinnych. A jeśli spodoba Ci się mój styl, zapraszam na piękne zdjęcia rodzinne!