zdjęcia z chrztu w krakowie

Zdjęcia z chrztu w Krakowie

Dziś chciałbym pokazać Wam zdjęcia z chrztu w Krakowie, które miałem przyjemność wykonać dla małej Poli i jej najbliższych. Cała uroczystość miała wyjątkowo ciepły, rodzinny charakter, więc jako fotograf miałem nieco ułatwione zadanie.

Zdjęcia z chrztu Kraków – przygotowania

Zdjęcia z chrztu w Krakowie rozpoczynają się zwykle od przygotowań w domu. Czy w ogóle warto fotografować przygotowania? Zdecydowanie tak, ponieważ dzięki temu może powstać więcej pięknych i niezwykłych zdjęć do Waszego albumu rodzinnego.

Lubię fotografować przygotowania do chrztu z jednego powodu. To najmniej oficjalna część całego reportażu. Wszyscy są z reguły uśmiechnięci i wyluzowani, jest czas na wspólne rozmowy, uśmiech i chwile czułości. Jeśli odpowiednio wszystko zaplanujecie, unikniecie stresu i nerwowego biegania. W tym czasie jako fotograf pokręcę się między Wami. Często właśnie w takich momentach powstają piękne i niepowtarzalne fotografie rodzinne.

Zdjęcia z chrztu w Krakowie tak właśnie wyglądały. Uroczysty nastrój jaki udzielał się wszystkim miał wyjątkowo pogodne oblicze. W tej rodzinnej atmosferze udało się wykonać wiele fajnych zdjęć. Ubieranie, detale, pozowane portrety… momenty te złożyły się na pierwszą część reportażu.

Zdjęcia z chrztu – ceremonia w Krakowie

Drugim etapem obejmującym zdjęcia z chrztu jest ceremonia. Tym razem był to chrzest w Krakowie, a zatem do kościoła mieliśmy z domu raptem kilkaset metrów.

Zdjęcia z ceremonii chrztu skupiają się w głównej mierze na obrzędach. Polewanie główki dziecka wodą święconą i namaszczenie to momenty które każdy chce zachować na zdjęciach. Jeśli zamawiacie fotografa na chrzest pamiętajcie, by w tych chwilach nikt z gości nie przeszkadzał mu w pracy. Chrzest trwa bardzo krótko i chcąc zrobić dobre zdjęcia fotograf musi skupić się na swojej pracy.

Chrzest małej Poli był pod tym względem perfekcyjny. Udało się wykonać wszystkie ważne ujęcia, a po ceremonii nie zabrakło tradycyjnych ujęć grupowych.

Zdjęcia z chrztu – przyjęcie rodzinne pod Krakowem

Trzecim etapem realizacji było przyjęcie rodzinne, które odbyło się w restauracji pod Krakowem. Wybierając lokal na przyjęcie rodzinne warto zwrócić uwagę nie tylko na dojazd i ofertę kulinarną, ale także wygodne, przestronne i klimatyzowane wnętrza. Jeśli w uroczystości biorą udział dzieci (a tak zwykle jest), warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach dla nich.

Miejsce w którym odbyło się przyjęcie na cześć Poli było idealne na taką okoliczność. Po rodzinnym obiedzie (podczas którego aparat fotograficzny zostaje w plecaku) podano kawę i ciasto, a dzieci pobiegły do ogrodu na zjeżdżalnie i huśtawki. Później był jeszcze wyjątkowej urody tort i kolejne zdjęcia rodzinne. Z reguły moja obecność na przyjęciu nie przekracza 90 minut, co w zupełności wystarcza na wykonanie wielu zdjęć.

Zdjęcia z chrztu w Krakowie – oferta

Jeśli interesują Was zdjęcia z chrztu w Krakowie lub innym miejscu, skontaktujcie się i zapytajcie o szczegóły. Możecie wybrać standardowy pakiet z mojej oferty lub stworzyć własny, w zależności od potrzeb.