zdjęcia z chrztu

Zdjęcia z chrztu Michałka

Zdjęcia z chrztu Michałka nie były dla mnie po prostu kolejnym zleceniem. Dorotę i Kazia znam już długo, miałem przyjemność fotografować ich ślub, współpracowaliśmy też przy paru innych okazjach.

Kiedy poprosili mnie o zdjęcia z chrztu swojego synka, ucieszyłem się ogromnie. Takie okoliczności to możliwość spotkania dawno niewidzianych znajomych. W przypadku tej przesympatycznej pary z którą łączy mnie mnóstwo pięknych wspomnień miało to dla mnie dodatkowy aspekt emocjonalny. No i oczywiście w końcu miałem okazję poznania nowo narodzonego członka rodziny i pogratulowania osobiście jego rodzicom ?

Zdjęcia z chrztu Michałka

Mogę śmiało powiedzieć, że rozumiemy się bez słów. Ja wiem jakich zdjęć ode mnie oczekują, a Oni ufają mi w stu procentach. Jadąc na ten chrzest wiedziałem, że wszystko przygotują perfekcyjnie. Nie będzie pośpiechu, biegania, całego tego chaosu towarzyszącego niemal zawsze podobnym uroczystościom. Czyli czas który mogę w całości spożytkować na efektywne fotografowanie. Plus pyszną kawę ?

Spędziliśmy wspólnie w Mszanie Dolnej kilka przemiłych godzin. Zdjęcia chrztu, przygotowań i przyjęcia wyszły pięknie. Dużo uśmiechów, serdeczności i dobrego humoru, jak zawsze w Ich otoczeniu. Udało się złapać kilka naprawdę wyjątkowych momentów, co w przypadku takich uroczystości nie jest sprawą łatwą. Oto garść z kilkuset które powstały w tym dniu.

Zdjęcia z chrztu – przygotowania

Bardzo często fotografowanie chrztu zaczynam od przygotowań w domu. Zdjęcia z przygotowań to wprowadzenie do całego reportażu i okazja na to, by w tej porannej krzątaninie uchwycić w kadrach wiele pięknych momentów. Chrzest to oficjalna uroczystość, natomiast w domu powstają mniej oficjalne kadry. Rodzinna atmosfera, wspólne ubieranie dziecka, towarzyszące mu całe mnóstwo przytulasów i buziaków, a później kilka portretów rodzinnych już w odświętnych strojach. Rodzice bardzo lubią te zdjęcia z chrztu. To właśnie one najczęściej pojawiają się w domach na ścianach lub ozdobnych ramkach.

fotograf na chrzest
chrzest fotograf
fotografia rodzinna
zdjęcia z chrztu
fotograf na chrzest
fotografia rodzinna
sesja chrztu
zdjęcia z chrztu
fotograf na chrzest

Zdjęcia chrztu – ceremonia

Zdjęcia z chrztu w kościele to trudne zadanie nawet dla doświadczonego fotografa, z kilku powodów. Przede wszystkim sama ceremonia chrztu trwa bardzo krótko, wszystko dzieje się szybko a fotograf musi przewidywać rozwój wydarzeń i reagować na bieżąco. Nigdy nie wiadomo jak odwróci się ksiądz, czy między matką z dzieckiem a fotografem nie stanie nagle ministrant asystujący księdzu, lub kościelny z wielkim mikrofonem. Nie wspominam już zupełnie o zwykle trudnych warunkach oświetleniowych (choć akurat kościół w Mszanie Dolnej jest pod tym względem wzorowy).

Tym razem wszystko poszło tak jak chciałem. Udało się uchwycić na zdjęciach wszystkie ważne momenty, wśród nich oczywiście moment polewania główki, czy namaszczenie. Po mszy wykonaliśmy również pamiątkowe zdjęcia rodzinne. Poniższej zdjęcia z chrztu Michałka to tylko wycinek całości.

chrzest zdjęcia
fotografia rodzinna
zdjęcia z chrztu
fotograf na chrzest

Zdjęcia z przyjęcia rodzinnego

Po zdjęciach z ceremonii chrztu przyszedł czas na zdjęcia z przyjęcia rodzinnego. Pełne radości (i słodyczy) życzenia, pyszny obiad a po nim rozmowy przy filiżance kawy i kawałku torta, który został pokrojony w asyście wszystkich dzieciaków.

fotograf chrztu
fotografia rodzinna
zdjęcia z chrztu
fotograf na chrzest
sesja dla dziecka
fotografia rodzinna
zdjęcia z chrztu

Zdjęcia z zabawy w ogrodzie

Restauracja Aleksandra w Mszanie Dolnej gdzie odbyło się przyjęcie dysponuje pięknym ogrodem wokół obiektu. Tam właśnie rodzice Michała postanowili zorganizować animacje dla dzieci goszczących na chrzcie. Profesjonalne animatorki zadbały o dobrą zabawę i mnóstwo uśmiechów. Powstało również mnóstwo zdjęć a na zakończenie postanowiliśmy wykonać serię zdjęć grupowych w otoczeniu pięknych kwiatów. Kilka przykładów poniżej.

fotograf na chrzest
fotografia rodzinna
zdjęcia z chrztu

Zdjęcia z uroczystości chrztu to cenna rodzinna pamiątka

Zdjęcia z uroczystości chrztu Michałka będą cenną pamiątką rodzinną. Taki fotoalbum zawsze przywoła piękne wspomnienia i sprawi, że upływający czas na tych kilka chwil nieco zwolni, pozwalając radować się wyjątkowymi momentami z przeszłości. Zdjęcia są bez wątpienia najlepszą formą zatrzymania upływającego czasu. Chrzest, pierwsze urodziny, czy choćby pierwszy wspólny spacer to momenty które warto ocalić od zapomnienia.

Profesjonalne zdjęcia z chrztu

Zdjęcia z chrztu to tylko mały skrawek, zaledwie jeden dzień zapisany w paru kadrach. Zawsze kiedy mam przyjemność fotografować chrzest, dopinguję rodziców maluszka do zakupu aparatu fotograficznego i robienia zdjęć z każdego dnia. łapania chwil ważnych i tych pozornie mniej istotnych. Wiele lat później wrócicie do tych fotografii i jestem przekonany, że będą dla Was najważniejszą rodzinną pamiątką. Swoją drogą to ciekawe, że dopiero jako rodzice najlepiej dostrzegamy, jaką wartość ma każdy kolejny dzień, kiedy możemy obserwować nasze dorastające dzieci, cieszyć się z ich postępów i sukcesów…

Fotograf na chrzciny – wolne terminy 😉

Jeśli szukacie fotografa na chrzciny swojego dziecka, skontaktujcie się ze mną i zapytajcie o wolny termin. Z przyjemnością przyjadę do Was by z tego wyjątkowego dnia zostało kilka wyjątkowych kadrów. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o fotografii chrztu w moim wykonaniu, zapraszam na stronę fotografia chrztu