chrzest zdjęcia

Chrzest święty- zdjęcia

Jakiś czas temu miałem przyjemność fotografować chrzest święty ślicznej dziewczynki o imieniu Maja. To był piękny dzień, pełen radości i wzruszeń. Cieszę się, że jego cząstkę udało się zachować na zdjęciach.

Odnoszę wrażenie, że fotografia chrztu ma jeszcze bardziej emocjonalny wymiar niż np. fotografia ślubna. Pojawienie się w rodzinie dziecka sprawia, że chcemy inwestować we własne wspomnienia i zależy nam na tym, by z uroczystości pozostały nam dobre, profesjonalne zdjęcia.

Fotograf na chrzest – inwestycja we wspomnienia

Czasem dość przekornie pytam osoby zamawiające fotografowanie chrztu, dlaczego zdecydowały się na taką usługę, zamiast poprosić kogoś z rodziny o wykonanie paru ujęć smartfonem. W odpowiedzi najczęściej słyszę, że zdjęcia mają być pamiątką dla dziecka. Że kiedy już dorośnie, z pewnością chętnie obejrzy tę uroczystość zatrzymaną w pięknych kadrach. I właśnie dlatego potrzebny jest im dobry fotograf na chrzest. Ktoś kto stworzy świetne zdjęcia z chrztu, przyjęcia czy przygotowań. Ktoś kto spojrzy zupełnie z boku i stworzy fotografie pełne ciepła i radości. Faktycznie, trudno wymyślić sobie lepszy powód!

W tym wypadku było to uzasadnione podwójnie. Rodzice Majusi uwielbiają zdjęcia. W Ich domu zdjęcia są dosłownie wszędzie. Wiszą na ścianach, lub oprawione w ramkach stanowią dodatkowe elementy wystroju. Będąc u nich od razu zawiesiłem wzrok na Ich zdjęciach ślubnych czy fotografiach maleńkiej Mai. Każde zdjęcie to jakaś zatrzymana chwila, to kawałek jakiejś historii, czasu który bezpowrotnie umknął. Zawsze interesująca, zawsze wciągająca i niezwykła. Jako fotograf nigdy nie potrafię zupełnie obojętnie przechodzić obok zdjęć w Waszych domach. Musicie mi to po prostu wybaczyć 🙂

Zdjęcia z chrztu Mai

Tego dnia mogłem zrealizować pełny reportaż z chrztu – od przygotowań do przyjęcia rodzinnego. Bardzo lubię takie kompleksowe realizacje, ponieważ dzięki temu mogę wykonać więcej ujęć. Fotografia chrztu jest bardzo specyficzna. Możliwość towarzyszenia Wam w tych kilku chwilach pozwala na ułożenie ze zdjęć historii całego dnia. Powstaje opowiadanie którego treścią są fotografie, a które świetnie jest później zamknąć w formie eleganckiego fotoalbumu. Tak właśnie było tym razem.

A teraz kilka ujęć z chrztu Majeczki. Ona sama ten trudny i zapewne męczący dla Niej dzień zniosła super dzielnie. W międzyczasie powstało mnóstwo fajnych zdjęć. Kto wie, może któreś z nich również zawiśnie u Nich na ścianie?

chrzest zdjęcia
fotograf na chrzest
fotografia chrztu
fotograf na chrzest
zdjęcia z chrztu
chrzest święty fotograf
pamiątka z chrztu
fotograf na chrzest
chrzest
fotograf na chrzest
zdjęcia chrzcin
zdjęcia grupowe z chrztu

Fotograf na chrzest – poradnik

Jeśli szukacie fotografa na chrzest, zapraszam do kontaktu. Wcześniej jednak koniecznie przeczytajcie poradnik Fotografia chrztu z którego dowiecie się wielu interesujących rzeczy.