pamiątka z chrztu

Pamiątka z chrztu – odbitki czy fotoalbum – co wybrać?

Pamiątka z chrztu to przede wszystkim cudowne, rodzinne zdjęcia. Dzięki profesjonalnym fotografiom uroczystość chrztu i towarzyszące jej rodzinne spotkanie na zawsze pozostaną w pamięci. Kiedy wiele lat później wspólnie otworzycie rodzinny album, zdjęcia będą pięknym wspomnieniem dla dorosłej już córki/ syna. W dzisiejszym poście podpowiem, w jakiej formie najlepiej zachować zdjęcia z chrztu, by również po wielu latach mogły cieszyć nasze oczy i serca.

Fotografia chrztu daje możliwość zatrzymania w kadrach wyjątkowych chwil. Wspólne rodzinne spotkanie, piękna ceremonia i uroczyste przyjęcie są doskonałym pretekstem do powiększenia familijnego albumu o zapadające w pamięć kadry. Zdjęcia z chrztu to najlepsze co zostanie po tym wyjątkowym dniu.

pamiątka z chrztu
Zdjęcia z chrztu będą cieszyć nasze oczy przez długie lata

Chrzest jest bez wątpienia wydarzeniem o szczególnej randze. Równocześnie też jednym z niewielu na którym gromadzą się bliscy, by wspólnie cieszyć się z pojawienia nowego członka rodziny. Już samo to jest wystarczającym powodem, by z takich spotkań zawsze pozostały piękne, profesjonalne zdjęcia. Wrócicie do nich z przyjemnością przy okazji i zupełnie bez specjalnej okazji.

chrzest zdjęcia
Pamiątka z chrztu może mieć wiele różnych form. Zdjęcia są jednak najcenniejsze.

Dobre zdjęcia z chrztu to jednak tylko połowa sukcesu. Warto zadbać o to, by forma w jakiej zachowamy wspomnienia z tych pięknych chwil była elegancka i uniwersalna. Oto najbardziej popularne rozwiązania wybierane przez moich Klientów.

Pamiątka z chrztu – pliki w dużej rozdzielczości

Pliki zdjęciowe to najbardziej podstawowa, a zarazem najważniejsza forma materiału jaki otrzymacie. Pamiętajcie że albumy, fotoalbumy, wydruki, pudełka, etui, obrazy itp – wszystko to tylko fotograficzne gadżety. Zdjęcia są najważniejsze a pliki które otrzymacie od fotografa pozwolą na wykonanie dowolnych wydruków, powiększeń, czy innych pamiątek. Powinny to być pliki w wysokiej rozdzielczości (z reguły 300 ppi), bez wyostrzenia i zapisane w standardzie sRGB. Dzięki temu materiał fotograficzny będzie elastyczny i pozwoli np. na wydrukowanie zdjęcia czy wykonanie specjalnego obrazu bez utraty jakości nawet wiele lat później.

Przy tej okazji warto pamiętać o odpowiednim magazynowaniu plików które otrzymacie od fotografa. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak przechowywać zdjęcia i jak zabezpieczyć je na wypadek awarii dysku, pendrive itd. to koniecznie przeczytajcie post Jak zabezpieczyć zdjęcia?.

Pamiątka z chrztu – wydruki fotograficzne

Fotograficzna pamiątka z chrztu kojarzy nam się przede wszystkim z pięknymi odbitkami. Wydruki fotograficzne to najbardziej popularna i uniwersalna forma. Można wkleić je do tradycyjnego albumu, przechowywać w specjalnym pudełku lub eleganckich kopertach. Mimo upływu lat i coraz to nowszych trendów w fotografii, klasyczne wydruki pozostają najpiękniejszą formą. W tym wypadku sprawdza się doskonale słynne stwierdzenie Leonardo da Vinci, że „prostota jest szczytem wyrafinowania”. Mają tę przewagę nad np. zdjęciami w telefonie, że dzięki swej fizycznej formie stają się wartością samą w sobie.

zdjecia z chrztu

W ramach mojej oferty wydruki fotograficzne możecie otrzymać w formie podstawowej, lub zamówić je w specjalnym pudełku, którego kolor, oprawę i grawer na okładce można wybrać samemu. Wydruki wykonuję w formacie 15×23 na papierze półmatowym, posiadającym piękną strukturę i delikatny, jedwabisty połysk. Takie zdjęcia nigdy się nie „palcują” a w odróżnieniu od zdjęć na papierze błyszczącym ogląda się je wygodnie przy każdym świetle.

Przykładowy box na zdjęcia z chrztu z miejscem na pendrive

Pamiątka z chrztu – fotoksięgi

Fotoksięgi cieszą się od kilku lat rosnącą popularnością. To kompozycje zdjęć drukowane w formie książek i wykończone piękną oprawą. Taka formuła pozwala na prezentację całego dnia chrztu w uporządkowanej, chronologicznej formie historii. Od przygotowań, poprzez ceremonię, przyjęcie i mini sesję rodzinną – oglądanie zdjęć w fotoksięgach jest bardzo wygodne a ich przechowywanie niezwykle praktyczne. Taka pamiątka z chrztu Waszej pociechy będzie strzałem w dziesiątkę.

Grawer na okładce fotoalbumu
Przykładowy grawer na okładce fotoalbumu – możliwość wyboru czcionki

Fotoksięga występuje w formie fotoksiążki i fotoalbumu. O różnicach między nimi możecie poczytać w tym poście. W mojej ofercie fotografii chrztu zdecydowałem się na bardziej efektowny i znacznie trwalszy fotoalbum. Możecie go zamówić w dowolnej konfiguracji, formacie, oprawie itd. Dzięki unikalnemu zestawieniu oprawy i zdjęć każdy fotoalbum jest niepowtarzalny.

fotoalbumy
Fotoalbumy to możliwość dowolnych konfiguracji, wybrania oprawy w ulubionym kolorze, graweru itd

Najczęściej wybieranymi formatami fotoalbumów z chrztu są 25×25 i 30×30 cm. Księgi w takich rozmiarach pozwalają na piękne wyeksponowanie zdjęć i są wygodne w przechowywaniu. Sama oprawa jest już kwestią czysto indywidualną i zależy od osobistych upodobań w kwestii koloru czy materiału.

fotoalbum
Fotoalbumy z chrztu małej Oli w oprawie z ekoskóry w kolorze morskim

Fotoalbumy z chrztu można zamówić w atrakcyjnym pakiecie, co może być świetnym pomysłem na prezent dla chrzestnych czy dziadków. Taka pamiątka z chrztu na pewno bardzo im się spodoba.

Jeśli masz pytania dotyczące fotografii chrztu i pamiątek z nią związanych, zapraszam do kontaktu. Więcej o samej ceremonii przeczytasz w poradniku o fotografii chrztu.