sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – czy warto umówić się na zdjęcia przed ślubem?

Sesja narzeczeńska to spotkanie z fotografem przed ślubem. W jej trakcie powstają pamiątkowe zdjęcia z okresu poprzedzającego zawarcie związku małżeńskiego. Jesteście ciekawi, dlaczego tak wiele Par decyduje się na zdjęcia przedślubne? Sesja narzeczeńska poza piękną pamiątką w postaci zdjęć ma kilka dodatkowych zalet, o czym przeczytacie poniżej.

sesja narzeczeńska – po co robi się takie zdjęcia?

Sesja narzeczeńska to często pierwsze spotkanie z fotografem przyszłej Pary Młodej. Decydując się na sesję warto wiedzieć z jakimi korzyściami wiąże się takie spotkanie. A jest ich naprawdę sporo. Przede wszystkim:

  • piękna pamiątka z okresu narzeczeństwa
  • profesjonalne zdjęcia na zaproszenia ślubne
  • fotograficzne dekoracje na przyjęcie weselne
  • oryginalny prezent dla rodziców

Sesja narzeczeńska oprócz samych fotografii ma jeszcze dodatkowe atuty:

  • mniejszy stres w dniu ślubu
  • doświadczenie w pozowaniu do zdjęć

O tym wszystkim przeczytacie szerzej w poniższym poradniku.

Zdjęcia z sesji to Wasze wspomnienia na pięknych kadrach

Narzeczeństwo to piękny moment w życiu. Wspólnie spędzane chwile, momenty w których patrzycie sobie w oczy, niespodzianki które sobie fundujecie, wszystko to pozostawia w Waszych sercach piękne wspomnienia.

I właśnie wspomnienia są najcenniejsze, ale mają tę wadę, że z czasem tracą ostrość. W natłoku życiowych spraw o tym co było coraz szybciej zapominamy. Właśnie dlatego fotografia pełni w naszym życiu tak ważną funkcję – przywołuje chwile które bezpowrotnie minęły, dodaje nam sił, wiary i optymizmu. Pokazuje skąd przyszliśmy i jacy byliśmy jeszcze wczoraj…

Właśnie dlatego wszyscy tak bardzo lubimy oglądać zdjęcia. To też tłumaczy dlaczego tak wiele Par decyduje się na sesję narzeczeńską. Wspomnienia zapisane na papierze fotograficznym mają po latach bezcenną wartość.

Bez względu na to, czy zaplanowaliście już datę swojego ślubu, czy podchodzicie do swojego związku i planów życiowych na luzie, warto zadbać o profesjonalne zdjęcia narzeczeńskie. A jeśli sesja narzeczeńska poprzedza Wasze plany ślubne, otwiera się przed Wami kilka ciekawych możliwości, z których warto skorzystać.

sesja narzeczeńska

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej na zaproszeniach ślubnych

Jeśli sesja narzeczeńska odbędzie się odpowiednio wcześnie, zdjęcia możecie wykorzystać na swoich personalizowanych zaproszeniach ślubnych. W Internecie z łatwością znajdziecie firmy oferujące takie właśnie, oryginalne zaproszenia ślubne ze zdjęciem przyszłej Pary Młodej.

Bez względu na wzór i styl wybranego zaproszenia, zdjęcie z sesji narzeczeńskiej jest często centralnym punktem całego projektu. Dzięki niemu całość nabiera oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. Roześlijcie takie personalizowane zaproszenia wśród swoich przyszłych gości. Z pewnością będą zaskoczeni i zachwyceni!

Zdjęcia jako dekoracje ślubne

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej świetnie nadają się do udekorowania sali w której odbędzie się Wasze przyjęcie weselne. Możecie na przykład rozwiesić wydruki w różnych częściach sali, dzięki czemu nabierze ona wyjątkowego klimatu. Takie dekoracje z pewnością są lepszym pomysłem na udekorowanie sali niż sztuczne kwiaty, które co sobotę obsługa lokalu proponuje każdej Parze Młodej. Zdjęcia można również wykorzystać na winietkach rozstawionych na stołach. Sesja narzeczeńska i zdjęcia której podczas niej wykonacie nadają się do tego doskonale.

Kolejnym pomysłem na piękne dekoracje ślubne jest ścianka z Waszymi fotografiami, którą goście weselni będą mogli podziwiać w trakcie wesela. Kilka razy drukowałem również zdjęcie w formie wielkiego obrazu, który Para Młoda wieszała później nad swoim stołem weselnym. Zdarzało się również, że Nowożeńcy żegnając swych gości rozdawali im małe upominki, w tym zdjęcie z podziękowaniami za przybycie. Dzięki tak oryginalnym pomysłom goście zapamiętają Wasze wesele na długo.

Zdjęcia narzeczeńskie – świetny prezent dla rodziców

Sesja narzeczeńska pozwala również na wykonanie specjalnych zdjęć które możecie wykorzystać w formie prezentu dla rodziców. Duże, pięknie oprawione wydruki w formie obrazu lub antyramy, czy fotoalbumy z całą sesją narzeczeńską będą świetnym dodatkiem do tradycyjnego kosza z kawą i czekoladkami. Jestem przekonany, że Wasi rodzice będą tym pomysłem zachwyceni!

Jeśli dodatkowo chcecie podziękować swoim rodzicom, wyświetlając podczas przyjęcia weselnego specjalną prezentację, to sesja narzeczeńska dostarczy Wam mnóstwo pięknych i aktualnych fotografii. Powiedzcie o tym pomyśle swojemu fotografowi, może uda się wykonać specjalne, aranżowane zdjęcia.

sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska ma jeszcze kilka dodatkowych atutów o których również warto tu wspomnieć. A mianowicie…

Mniejszy stres w dniu ślubu

Sesja narzeczeńska zmniejsza poziom stresu w dniu ślubu lepiej niż Destresan i Ashwagandha – potwierdzone info! 🙂 Faktem jest, że spotkanie z fotografem na przedślubnej sesji jest gwarancją, że w dniu ślubu nie będziecie w ogóle zwracać uwagi na wycelowany w Was obiektyw. Dlaczego to takie ważne? Choćby dlatego, że Wasze zdjęcia ślubne będą bardziej naturalne. Polecam to szczególnie osobom nieśmiałym, dla których obecność fotografa już sama w sobie jest stresująca.

Dodatkowym czynnikiem dla którego sesja narzeczeńska korzystnie wpływa na zdjęcia ślubne jest zbudowanie fajnej relacji z fotografem. 99% Par z którymi spotkałem się na sesji narzeczeńskiej przyznało, że ta pierwsza sesja bardzo im pomogła. Dzięki niej w dniu ślubu współpracowaliśmy już jak dobrzy znajomi. W oczywisty sposób przekłada się to na lepsze zdjęcia.

Doświadczenie w pozowaniu do zdjęć

Sesja narzeczeńska daje również pierwsze doświadczenie w pozowaniu do zdjęć, co bardzo przydaje się chociażby podczas sesji ślubnej. Sesje narzeczeńskie mają generalnie mniej formalny charakter, dzięki czemu często określane są mianem bardziej naturalnych w porównaniu do np. stylizowanych sesji ślubnych.

Sesja narzeczeńska potrafi wyzwolić całe pokłady inspiracji przed sesją ślubną. Później już zamiast tracić czas na rozgrzewkę i tłumaczenie pewnych zawiłości związanych z pozowaniem, możemy skupić się na wykonaniu pięknych zdjęć ślubnych. Każdej Parze doświadczenia z sesji narzeczeńskiej z pewnością przydadzą się również w dniu ślubu.

sesja narzeczeńska i dlaczego warto

Sesja narzeczeńska – obiektywne spojrzenie

Sesje narzeczeńskie mają ten atut, że zdjęcia wykonywane są przez fotografa patrzącego na Was z zupełnie innej, bardziej obiektywnej (nomen omen) perspektywy. Tym właśnie profesjonalne zdjęcia różnią się od selfie ze smartfona które robicie sobie sami. Fotograf widzi inaczej, ma do dyspozycji profesjonalny sprzęt i różnego typu obiektywy, dzięki którym fotografowana scena może wyglądać zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażacie. Dodatkowo możecie skupić się na sobie i swoich emocjach, dzięki czemu zdjęcia wyglądają dużo bardziej naturalnie.

Kiedy otrzymacie już swoje zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, będziecie mogli sami ocenić które z nich najbardziej się Wam podobają, co można poprawić a co zmienić. Wnioski zwykle nasuwają się same. Jednym z dobrych przykładów może być makijaż, zwłaszcza jego intensywność. Sesja narzeczeńska pozwoli ocenić czy w dniu ślubu lub na sesji poślubnej warto zdecydować się na podobny make up, czy może warto coś zmienić, by efekt był jeszcze lepszy.

więcej pięknych zdjęć

Oczywiście największym atutem sesji narzeczeńskich są zdjęcia które dołączycie do swoich albumów. Taka sesja to po prostu więcej pięknych zdjęć z okresu Waszego bycia razem. To ważny etap w życiu choć i tak najbardziej docenicie te zdjęcia po latach.

Wiecie już czym jest sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją zrobić. Mam nadzieję, że zainspirowałem Was również do ciekawego wykorzystania zdjęć narzeczeńskich. Tymczasem zapraszam Was do obejrzenia galerii sesje narzeczeńskie a jeśli jesteście już pewni że chcecie mieć taką sesję, poniżej znajdziecie jeszcze garść informacji i kilka porad praktycznych.


sesja narzeczeńska

Sesje narzeczeńskie – mini poradnik dla par

Zakładam że jesteście zainteresowani wykonaniem sesji narzeczeńskiej. Specjalnie dla Was przygotowałem listę odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące sesji narzeczeńskich. Mam nadzieję, że pomoże Wam to w planowaniu i przygotowaniach do dnia, w którym się spotkamy. Zaczynamy od…

Jestem niefotogeniczna

Ponieważ sesja narzeczeńska to zwykle pierwszy kontakt Pary z profesjonalnym fotografem, bardzo często w rozmowach pada ten argument- „jesteśmy niefotogeniczni”. Nieco częściej słyszę go od Pań, bo to one są zwykle bardziej skłonne do rozmów o wyglądzie.

Niefotogeniczność to bajka którą ktoś kiedyś wymyślił by straszyć nią ludzi. Nie ma czegoś takiego jak „fotogeniczność” czy „niefotogeniczność”. Każdemu, naprawdę każdemu można zrobić dobre zdjęcia. Przeszkodą w fotografowaniu może być zły nastrój lub zmęczenie, ale na pewno nie jest nią wygląd.

Nie ma osób niefotogenicznych, są źle zrobione zdjęcia. Koniec, kropka.

Ile przed ślubem warto zorganizować sesję narzeczeńską?

Jeśli Wasza sesja narzeczeńska ma się odbyć przed zaplanowanym już ślubem, to warto zastanowić się kiedy ją wykonać. Pytanie ile przed ślubem? Wszystko zależy od Waszych planów. Jeśli chcecie wykorzystać zdjęcia z sesji w jednej z form o których pisałem powyżej, warto wykonać sesję nieco wcześniej. Jeśli zależy Wam po prostu na pięknych zdjęciach to dobrze jest zgrać sesję z ulubioną porą roku. Każda z nich ma inne zalety.

Piękna, wiosenna sesja

Sesja narzeczeńska realizowana wiosną to świetny pomysł, ponieważ rozkwitająca bujnie przyroda sprawi, że Wasze zdjęcia z sesji będą wyglądać zjawiskowo. Polecam szczególnie te miesiące w których przyroda zdąży już w pełni obudzić się z zimowego snu. Sesja narzeczeńska wśród rozkwitających drzew czy na pełnej kwiatów łące to najbardziej popularne scenariusze.

Sesja w letnie dni

Lato to przede wszystkim czas urlopów, wakacji i słodkiego leniuchowania. Letnia sesja narzeczeńska ze względu na wyższe temperatury pozwoli Wam na nieco luźniejsze stroje. W lecie słońca jest zwykle zbyt dużo, dlatego zdjęcia nad jeziorem, czy sesja w przyjemnie zacienionym lesie to pomysły które automatycznie przywołuje taka „wakacyjna” sesja zdjęciowa.

Romantyczne, jesienne zdjęcia

Ze względu na nieco gorsze warunki pogodowe jesienna sesja narzeczeńska nie powinna być przeciągana na końcówkę jesieni. Tym bardziej, że akurat ta pora roku oferuje nam wręcz genialne warunki do zdjęć. Romantyczna sesja narzeczeńska w usłanym złotymi liśćmi parku, czy poranne zdjęcia wśród opadających mgieł to gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.

Zimowa sesja narzeczeńska

Zimowa sesja narzeczeńska to scenariusz wart rozważenia zwłaszcza wówczas, gdy natura nie poskąpiła nam śniegu i otaczający nas krajobraz wygląda cudownie. Zdjęcia zakochanych w górach czy lesie pokrytym obficie białym puchem to kolejne pomysły które możecie rozważyć na swoją sesję narzeczeńską.

sesje narzeczeńskie

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

Pytanie o to jak się ubrać na sesję narzeczeńską pada bardzo często. Tu też możliwe są różne scenariusze. Przede wszystkim ubiór na sesję narzeczeńską powinien pasować do koncepcji zdjęć. Jeśli sesja narzeczeńska planowana jest np. w lesie, to buty na 7-centymetrowych szpilkach niekoniecznie są dobrym pomysłem :). Warto pamiętać również o tym, że ubiór na sesję powinien być wygodny i wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Słabym pomysłem jest kupowanie czegoś na dzień przed sesją. No chyba że ma to być pretekst do wizyty w galerii handlowej 🙂

Ubiór na sesję dla pary powinien być spójny kolorystycznie i stylistycznie. Jeśli będzie wyglądać podobnie, w kadrach również Wasza bliskość i to co Was łączy będą lepiej podkreślone. Zastanówcie się jaki efekt chcielibyście osiągnąć a jeśli macie wątpliwości, zawsze możecie zapytać mnie.

Pomysły na sesję dla Pary

Szukając pomysłów na sesję narzeczeńską warto podeprzeć się Internetem i tym co znajdzie dla nas wyszukiwarka Google . Inspiracji jest całe mnóstwo. Mogą to być zdjęcia innych par, mogą to być również kadry i sceny filmowe które szczególnie się Wam podobały. Jestem otwarty na Wasze pomysły i sugestie, wspólnie z pewnością wymyślimy coś zachwycającego.

Jednym z bardziej popularnych pomysłów jest sesja w miejscu w którym… się poznaliście. Tak właśnie rozpoczęła się sesja narzeczeńska Asi i Michała w Krakowie. Tego typu pomysły dodają zdjęciom dodatkowego smaczku 🙂

Sesja zaręczynowa

Sesja zaręczynowa to jeden z pomysłów na to jak może wyglądać Wasza sesja narzeczeńska. W tym wypadku mamy do wyboru dwa scenariusze. Pierwszy z nich to „sesja niespodzianka”, podczas której odbędą się prawdziwe zaręczyny a moją rolą będzie uwiecznienie tego zaskakującego momentu.

Sesja zaręczynowa może być również sytuacją w pełni aranżowaną przez parę. Narzeczeni ustalają scenariusz, np. zaręczyny połączone z romantyczną kolacją i zdjęciami. To rozwiązanie nie jest może tak bardzo romantyczne, ale z pewnością mniej wstrząsające 🙂

sesja zaręczynowa

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

Koszt sesji narzeczeńskiej zależy od tego, czego oczekujecie, jaki ma być efekt. Zdjęcia w plikach? Wydruki? Fotoalbum? Pamiątki dla rodziców? Jeśli określicie swoje potrzeby, będę mógł zaoferować Wam rozwiązanie dostosowane specjalnie do Waszych preferencji. Dla Par które zamawiają u mnie usługę reportażu ślubnego mam specjalną cenę sesji narzeczeńskiej.

Fotograf na sesję narzeczeńską Kraków

Jeśli interesuje Was sesja narzeczeńska i podobają Wam się moje zdjęcia, zapraszam do kontaktu. Możecie również od razu przejść do działu oferta i wypełnić tam krótki formularz po którym prześlę Wam ofertę wraz z dodatkowymi informacjami.

Sesja narzeczeńska w Krakowie to nie jedyna opcja jaką mam Wam do zaoferowania. Fotografuję głównie na terenie Małopolski i Śląska, chętnie też odwiedzę inne miejsca. Odległość nie ma znaczenia. Jako fotograf na sesję narzeczeńską mam Wam do zaoferowania piękne zdjęcia i fajną atmosferę. To kiedy się widzimy?

Zapraszam Was do zapoznania się z ofertą sesji narzeczeńskich, ślubnych i innych.