sesja wielopokoleniowa

Sesja rodzinna – zdjęcia które są bezcenne

Sesja rodzinna to fotografia której celem jest ukazanie Waszej rodziny w naturalnym i pozytywnym stylu. Taka sesja odbywa się zarówno przy jakiejś specjalnej okazji jak również zupełnie bez okazji. Profesjonalne zdjęcia rodzinne od wielu lat cieszą się olbrzymią popularnością i są świetną pamiątką dokumentującą szybko upływający czas.

Fotograficzne sesje rodzinne

Sesja rodzinna to wspólne określenie dla trzech typów sesji o charakterze rodzinnym. Fotograficzne sesje rodzinne w moim wykonaniu to:

  • sesja ciążowa
  • sesja dla dziecka
  • sesja dla rodziny

Choć każda z tych sesji ma nieco inny charakter, to często udaje się je połączyć i w trakcie jednego spotkania wykonać zarówno zdjęcia ciążowe jak również sesję rodzinną.

Sesja z brzuszkiem

Sesja z brzuszkiem czyli inaczej mówiąc sesja ciążowa to fajny sposób na profesjonalne zdjęcia z okresu oczekiwania na narodziny dziecka. Ten szczęśliwy czas, kiedy każdy kolejny dzień zbliża Was do największego szczęścia jakim są narodziny, jest idealnym momentem na spotkanie z fotografem. Dzięki temu wspomnienia zachowacie w pięknej, profesjonalnej formie. Kiedy Wasze dziecko dorośnie, pokażecie mu zdjęcia z tej sesji jako niezwykłą, bezcenną pamiątkę.

Sesje ciążowe odbywają się w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to sesja indywidualna dla przyszłej mamy. Opcja druga to sesja ciążowa z partnerem/ mężem. Cechą wspólną obu typów sesji jest to, że staram się pokazać emocje i radość z tego co przed Wami. Więcej o takich sesjach przeczytacie na stronie Sesja ciążowa.

sesja rodzinna

Sesja zdjęciowa z dzieckiem

Sesja zdjęciowa z dzieckiem to naturalność i emocje których nie da się zaaranżować. Fotografowanie dzieci wymaga od fotografa umiejętności nawiązywania i podtrzymywania z nim dobrej relacji. Jako ojciec doskonale wiem, że uśmiech i spontaniczność w wydaniu dzieci zawsze są szczere i prawdziwe. Wystarczy wnikliwie je obserwować i czekać na odpowiedni moment, w którym uda się złapać piękny kadr. Dlatego podczas takich sesji atmosfera nigdy nie jest sztywna. Zawsze jest mnóstwo śmiechu, krzyku i dobrej zabawy, w trakcie której powstają piękne zdjęcia.

Sesja dla rodziny

Sesja dla rodziny to sesja w której bierze udział więcej osób. Podczas takich sesji najczęściej fotografuję rodziców w trakcie wspólnych zabaw z dziećmi, ale coraz częściej są to również sesje wielopokoleniowe, w których biorą udział dziadkowie, krewni etc. Zwykle są to bardzo naturalne zdjęcia o charakterze lifestyle’owym, momenty łapane podczas wspólnego spędzania czasu, zabaw itd. Wielką popularnością cieszą się również pozowane portrety rodzinne rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami czy całych rodzin. Właśnie takie zdjęcia najczęściej oprawiamy w ramki, wieszamy na ścianach czy stawiamy na biurku. Zdjęcia z sesji rodzinnych mają olbrzymią wartość sentymentalną.

sesja wielopokoleniowa

Sesja rodzinna – w domu, studio czy w plenerze?

Miejsce na sesję rodzinną ustalamy wspólnie. Jeśli nie macie pomysłu to zapytajcie o to kontaktując się ze mną, chętnie coś podpowiem. Sesje plenerowe planujemy biorąc pod uwagę charakter miejsca (przede wszystkim światło o określonej porze dnia) czy chociażby prognozy pogodowe. Sesje domowe wymagają jedynie odpowiedniej przestrzeni, w której zmieści się dodatkowe światło. Możliwe są również sesje w studio. Najczęściej są to sesje świąteczne lub wizerunkowe.

Jak się przygotować do sesji rodzinnej?

Dobre przygotowanie do sesji bardzo mocno przekłada się na rezultaty. Bez względu na rodzaj zdjęć warto pomyśleć o wygodnym ubraniu w którym wszyscy będą czuć się dobrze. Jeśli ma to być sesja z dziećmi, koniecznie powinny być one wyspane i nakarmione zanim jeszcze zaczniemy zdjęcia. Godzina sesji z dziećmi zawsze ustalana jest zgodnie z ich rytmem dnia. Dzięki temu szanse na sfotografowanie uśmiechniętego i zadowolonego malucha znacząco rosną.

Sesja rodzinna trwa zwykle 1-2 godziny, w zależności od możliwości, sytuacji itd.

sesja rodzinna

Pomysły na sesję rodzinną

Sesje rodzinne z reguły mają bardzo spontaniczny charakter. Jeśli jednak marzy Wam się bardziej indywidualna sesja, możecie przygotować dodatkowe elementy które pomogą w wykonaniu takich zdjęć.

Na sesję ciążową można przynieść kilka gadżetów które już czekają na swojego właściciela. Małe buciki i czapeczki, puzzle z których ułożycie imię, zdjęcie USG czy farby do body paintingu pozwolą zrealizować dodatkowe pomysły.

Na sesje z dziećmi polecam zabrać ulubione zabawki, jakiś kocyk, czy koszyk ze smakołykami. Popularnością cieszą się balony wypełnione helem czy bańki mydlane. Planując sesję dla dziecka warto pomyśleć o tym jaki rodzaj aktywności najbardziej ono lubi.

Sesja w szerszym gronie rodzinnym będzie wyglądać zjawiskowo, jeśli wszyscy założą identyczne koszulki przygotowane specjalnie na tę okazję. Na sesję rodzinną możecie również zabrać rzeczy które przedstawiają dla Was szczególną wartość sentymentalną.

Cennik sesji rodzinnych

Koszt sesji rodzinnych jest związany z Waszymi oczekiwaniami co do samej sesji jak również tego, co ma być efektem końcowym. Marzy Wam się piękny fotoalbum? A może preferujecie zdjęcia w formie wydruków? Zawsze uważnie słucham Waszych sugestii i na tej podstawie mogę przygotować ofertę fotograficzną szytą na miarę. Jeśli interesuje Was sesja rodzinna i chcecie poznać szczegóły, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub wysłania formularza dostępnego w dziale oferta.

Sesja rodzinna w Krakowie

Jako fotograf z Krakowa większość sesji rodzinnych wykonuję w Krakowie i Małopolsce. Notabene sesja rodzinna w Krakowie to moja propozycja dla osób nie tylko mieszkających tu na co dzień, ale również wybierających się z wizytą do Miasta Królów. Jeśli planujecie zwiedzanie i marzą Wam się piękne zdjęcia, chętnie będę Wam towarzyszył. Jeśli znacie już Kraków, Wasza sesja rodzinna może odbyć się w pięknym parku czy np. nad wodą.