folwark zalesie

Folwark Zalesie – sesja ślubna

Folwark Zalesie to wyjątkowe miejsce na eventowej mapie Małopolski. Tam właśnie miałem przyjemność zrealizować niezwykłą sesję ślubną z Eweliną i Grzegorzem w rolach głównych. Niezwykłą, bo wykonaną 3 lata po Ich ślubie…

Sesja 3 lata po ślubie…

Trzy lata temu miałem przyjemność fotografować Ich ślub. Pamiętam doskonale ten dzień. Od samego początku współpracowało się nam fantastycznie (zobaczcie zdjęcia z Ich sesji narzeczeńskiej) i bardzo żałowałem, że nie udało się spotkać na sesji ślubnej. Niestety, na przeszkodzie stanęło kilka nieprzewidzianych okoliczności, w międzyczasie wybuchła pandemia i temat sesji zgasł.

Kiedy rok temu fotografowałem ślub siostry Eweliny – Basi, nieśmiało przypomnieli o sesji. O tym, że brakuje im trochę tych zdjęć… Pamiętam, że uśmiechnąłem się wtedy myśląc: „no fajnie, ale to już trzy lata minęły, komu by się tak chciało, co z suknią itd…”. Szczerze mówiąc nie wierzyłem, że to się może udać.

Kiedy więc jakiś czas później Ewelina napisała do mnie, że „są zdecydowani, więc szukamy fajnego miejsca i działamy…”, to przyznam – byłem w niezłym szoku 🙂

Sesja ślubna w Folwark Zalesie

Na miejsce sesji wybraliśmy najlepiej jak się da jeśli chodzi o naturalne zdjęcia ślubne. Czyli Folwark Zalesie.

Dzięki uprzejmości właścicieli Folwarku Zalesie mogłem zorganizować już kilka sesji na terenie obiektu. W tym miejscu chciałbym podziękować zarówno za udostępnienie terenu, jak również niezwykłe podejście. Nieczęsto zdarza się, by dzięki staraniom właściciela fotograf mógł pracować w tak komfortowych warunkach.

Naturalne zdjęcia w naturalnej scenerii

Galeria zdjęć z sesji ślubnej Eweliny i Grzegorza to przede wszystkim naturalne, pełne ciepła ujęcia, które jako fotograf mogłem uchwycić bez specjalnego ustawiania. Para Młoda przyjechała wyluzowana i uśmiechnięta, co oczywiście musiało przełożyć się na klimat zdjęć z sesji. Zwykle podczas sesji Pary Młode bywają na początku nieco spięte. To naturalne i wiem, jak sobie z tym radzić. W przypadku tej sesji nie potrzebowaliśmy żadnej rozgrzewki, zdjęcia robiły się same 🙂

Jak pewnie zauważycie, zdjęcia z sesji w Folwarku Zalesie pełne są soczystej zieleni. Akurat tę sesję robiliśmy w środku lata, więc natura bardzo nam sprzyjała (nie ukrywam, ze bardzo chciałbym wrócić tam na jakiś jesienny plener). Do dyspozycji mieliśmy łódkę i stylową huśtawkę, z którymi nawiasem mówiąc było mnóstwo śmiechu. Po trzech godzinach karty pamięci pękały w szwach.

Folwark Zalesie – niezwykłe miejsce niedaleko Krakowa

Słów kilka o samym miejscu. Folwark Zalesie to przepiękny kompleks położony w Grajowie niedaleko Wieliczki. Mieści się na nim zespół budynków otoczonych polami, lasami i łąkami. Sam folwark położony jest na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na Tatry, Beskidy i Zalew Dobczycki.

Jak podaje strona internetowa Folwarku, kompleks ma ponad 200 letnią historię. Na początku 2001 roku został przekształcony w bazę noclegową i miejsce, w którym organizowane są imprezy firmowe i okolicznościowe, m.in. wesela, eventy, bale, bankiety, koncerty, konferencje, targi, obozy, turnieje i wiele, wiele innych.

Folwark Zalesie szczyci się fantastycznymi warunkami, umożliwiającymi organizację dowolnej imprezy indoor’owej i outdoor’owej. Teren obejmujący 30 hektarów, sześć sal o łącznej powierzchni 2000 m2 – to musi robić wrażenie. Jeśli planujecie ślub w plenerze lub tradycyjne przyjęcie weselne, gorąco polecam!

Sesje ślubne – nie tylko plener

Sesje ślubne w moim wykonaniu to nie tylko zdjęcia plenerowe. Czasem zdarza się, że na miejsce sesji wybieramy wyjątkowe obiekty historyczne i kulturowe. Jeśli jesteście ciekawi, obejrzyjcie zdjęcia z sesji w pięknym Pałacu Krowiarki.