romantyczna sesja ślubna

Romantyczna sesja Młodej Pary

Romantyczna sesja zdjęciowa dla Młodej Pary jest doskonałą formą uwiecznienia miłości i stworzenia pięknych wspomnień. Tak właśnie było w przypadku sesji Gabrysi i Mariusza, którą miałem wielką przyjemność zrealizować.

Poznaliśmy się kilka lat temu, przy okazji ślubu brata Gabrysi, który fotografowałem (pozdrawiam Was Ela i Rafał!). Później Gabrysia z Mariuszem poprosili mnie, bym był również fotografem na ich ślubie. Super! Cieszyłem się, że wracam i czułem, że to będzie kolejna niesamowita historia… Gdyby kilka lat później ktoś opowiedział mi jej przebieg, nie uwierzyłbym mu. Tak, bez wchodzenia w szczegóły dzień Ich ślubu zapamiętam na zawsze :)))

A później spotkaliśmy się na sesji zdjęciowej…

Romantyczna sesja zdjęciowa dla Pary Młodej

Większość Par Młodych uwielbia romantyczny charakter takich sesji, ponieważ pozwala on stworzyć kadry pełne intymności, emocji i naturalności. Sesje romantyczne opierają się na autentycznych emocjach i to one są najważniejsze. Wszelkie dodatki typu kwiaty, balony, przytulne kocyki, świeczki lub inne elementy choć wyglądają pięknie, są tylko dodatkami. Mogą pomóc w stworzeniu odpowiedniego klimatu, jednak to Para Młoda jest najważniejsza.

Sesja Młodej Pary

Dla mnie jako fotografa sesja ślubna to nie tylko zdjęcia Pary Młodej w odświętnych ubraniach, wykonane w jakiejś ciekawej lokalizacji. Chciałbym, by zdjęcia z sesji ślubnej uchwyciły coś więcej. To jak na siebie patrzycie, jak się do siebie przytulacie, z jaką czułością trzymacie się za ręce. Każdy z takich gestów dodaje zdjęciom z sesji ślubnej autentyczności i głębi. Zdjęcia są bardziej prawdziwe i autentycznie Wasze.

Rzecz w tym, że nie każda Para Młoda potrafi na zawołanie pozować do zdjęć tak, by to „coś” czuć było w powietrzu. Dlatego rolą fotografa jest sprawić, by Panna Młoda i Pan Młody dali z siebie tyle, ile potrafią, by zdjęcia wyglądały pięknie i zjawiskowo. Czasem wystarczy kilka słów zachęty, jakiś mały komplement. Innym razem przyda się odrobina luzu, wspólne żarty czy zwyczajna rozmowa w przerwie między ujęciami. Każdy fotograf ma swoje triki i sposoby na to, by zrobić dobrą sesję.

Romantyczna sesja Gabrysi i Mariusza jest jedną z moich ulubionych. W jej trakcie nie musiałem używać żadnych sposobów. Wystarczyło to, co Ich łączy. Byli cudowni. Zobaczcie sami…

Romantyczna sesja w Mogilanach – galeria

Sesje ślubne w Mogilanach

Lubię wracać do podkrakowskich Mogilan z kilku powodów. Przede wszystkim, sceneria okalająca dworek zmienia się niemal z miesiąca na miesiąc, dzięki czemu za każdym razem przywożę stamtąd nieco inne zdjęcia. Dwór, park, słynna aleja wiązów, jest w czym wybierać. Każda romantyczna sesja doskonale wpisze się w ten klimat.

Drugi powód to piękne, plastyczne światło. Wykonując sesje dla Młodych Par jeszcze nigdy nie byłem zawiedziony tym, co zastałem w Mogilanach. Wiosna, lato, jesień, nawet zima… o każdej porze roku Dwór w Mogilanach był miejscem doskonale nadającym się do zdjęć które preferuję. Nawet w upalne, letnie dni, gdy światło słoneczne jest ostre, łatwo znaleźć tam odpowiednio zacienioną przestrzeń. To już n-ta sesja w Mogilanach i jestem pewien, że jeszcze nie raz tam wrócę. Tym bardziej, że nie zrealizowałem jeszcze wszystkich pomysłów na piękne ślubne plenery 🙂

Powód trzeci to bardzo kameralny charakter miejsca. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że sesje ślubne w Mogilanach odbywają się często, ale z reguły miejsce to nie jest specjalnie uczęszczane przez zwykłych ludzi, co czyni go świetną lokalizacją na sesje zdjęciowe– ślubne, sesje dla par czy sesje prywatne. Jednym słowem – polecam!

A jeśli spodobała Wam się romantyczna sesja Gabrysi i Mariusza, być może polubicie również zdjęcia z sesji Nowożeńców w nieco bardziej letnim klimacie.