fotograf ślubny kraków

Fotograf ślubny Kraków

Witajcie! Z tej strony Darek – fotograf ślubny z Krakowa. Tu właśnie mieszkam i rozwijam swoją markę Anyday specjalizującą się w naturalnej fotografii ślubnej.

Od wielu lat towarzyszę jako fotograf ślubny Młodym Parom, wykonując zdjęcia z pięknych uroczystości ślubnych i weselnych, głównie w Krakowie i Małopolsce. W chwilach Waszych małych wzruszeń i wielkich radości jestem tuż obok. Obserwuję i łapię w kadrach najpiękniejsze momenty. Moje fotografie ślubne są naturalne i będą dla Was ponadczasową pamiątką.

plener ślubny pod wawelem kraków

Fotograf ślubny Kraków – co mnie wyróżnia?

Wybór fotografa na ślub to odpowiedzialna decyzja. Od tej decyzji zależeć będzie jakość Waszych zdjęć ślubnych. W samym tylko Krakowie macie do wyboru kilkuset specjalistów od fotografii ślubnej. Każdy z nich ma swój styl, dzięki któremu jego zdjęcia różnią się od zdjęć innych fotografów.

Co mnie wyróżnia?

Najbardziej lubię naturalne zdjęcia ślubne. Kiedy emocje opadną, a Wam pozostaną wspomnienia, zdjęcia z dnia ślubu przywołają to wszystko co wydarzyło się w tym dniu. Naturalna fotografia ślubna zatrzyma dla Was ten piękny dzień w prawdziwy i pozbawiony zniekształceń sposób.

reportaż ślubny w Krakowie

Naturalne zdjęcia ślubne – czyli właściwie jakie?

Naturalne zdjęcia ślubne to przede wszystkim zdjęcia niewymuszone. Jako fotograf ślubny jestem obserwatorem, nie zaś uczestnikiem wydarzeń. Dlatego w nic nie ingeruję, niczego nie ustawiam. Moim zadaniem jest łapać chwile, dbając o estetykę kadrów i dobre światło.

W dniu ślubu wiele ważnych momentów mija dosłownie w ułamku sekund. Ważne jest więc, by być zawsze we właściwym miejscu i po właściwej stronie. Jednocześnie jednak trzeba pozostać niezauważonym, umieć wtopić się w tłum tak, by inni nie czuli się skrępowani obecnością fotografa. Dzięki temu później ludzie na zdjęciach wyglądają tak, jak gdyby fotografa w ogóle nie było. Potrafię tak fotografować.

Naturalność to również forma zdjęć. Tu również dbam o to, by nie przekombinować, by fotografie ślubne jakie ode mnie otrzymacie były ponadczasowe. Piękne, naturalne kolory, żywe i jasne kadry, pozytywny klimat – to mój przepis na dobre zdjęcia ślubne.

Fotograf ślubny Kraków – galerie zdjęć

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć. Dla Waszej wygody podzieliłem je na kilka kategorii:

Fotografia ślubna to wyzwanie któremu sprosta tylko doświadczony fotograf

Jako fotograf zajmuję się specyficznym typem fotografii z pogranicza klasycznego reportażu i fotografii artystycznej. To wymagające połączenie. Wydarzenia w dniu ślubu następują w zawrotnym tempie, a rolą fotografa ślubnego jest utrwalenie wszystkiego w profesjonalny, a przy tym wysmakowany sposób. Przygotowania Pary Młodej, ceremonia ślubna, przyjęcie weselne – każdy etap fotoreportażu ślubnego zawiera w sobie mnóstwo mniejszych i większych epizodów, tworzących razem interesującą historię. Jej zapisanie to rola jaką bierze na siebie fotograf ślubny.

Jednak profesjonalne fotografie ze ślubu to nie tylko wartość dokumentalna. Chwytanie emocji – tym przede wszystkim zajmuję się jako specjalista od fotografii ślubnej.

Ślub i wesele – klimat miejsc na zdjęciach

Śluby, wesela czy sesje ślubne są bardzo różnorodne, co czyni je niezwykłymi wydarzeniami. Dla przykładu śluby w Krakowie, jak również odbywające się tutaj sesje zdjęciowe czerpią z bogatego dziedzictwa kulturowego Krakowa całymi garściami. Ceremonia w zabytkowym centrum, wesele w jednym z pięknych galicyjskich lokali, czy w końcu sesja zdjęciowa w Krakowie, w cieniu tutejszych zabytków mogą dostarczyć Wam i Waszym gościom dodatkowych wrażeń emocjonalnych. Dobry fotograf ślubny jeszcze bardziej „podkręci” ten klimat, oferując zdjęcia jedyne w swoim rodzaju.

w dniu ślubu, wesel w Krakowie

Najlepszy fotograf w Krakowie – czyli…?

Szukacie fotografa? Wpiszcie w wyszukiwarkę hasło „fotograf ślubny Kraków” i otrzymacie długa listę wyników. Opcji fotografii ślubnej jest tak wiele, że nie jesteście w stanie prześledzić ich wszystkich.

fotograf ślubny kraków

Jak dobrze wybrać fotografa na ślub?

Jak więc dobrze wybrać fotografa na ślub?

Z całą pewnością fotograf na takie wydarzenie jak ślub powinien być profesjonalistą. Przykładem może być fotografia ślubna w Krakowie, która z obiektywnych względów jest bardzo wymagająca. Wiele ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych ma miejsce w ciemnych kościołach czy klimatycznych hotelach i restauracjach. Fotografowanie w nich wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale przede wszystkim dużego doświadczenia. W wyborze fotografa to właśnie doświadczenie jest najważniejsze.

plener zdjęciowy młodej pary kopiec krakusa

Wybierając fotografa na ślub i wesele warto patrzeć na całokształt portfolio, a nie tylko na wybrane kadry czy reportaże. Fotograf powinien mieć to coś, a styl zdjęć powinien trafiać w gust Pary Młodej.

Jest jeszcze jedna rzecz o której niewiele osób wspomina. Otóż fotograf ślubny Kraków jako usługodawca powinien reprezentować wysoką kulturę osobistą. To naprawdę niezwykle ważne. Wiele par dla których wykonywałem zdjęcia już po zakończeniu współpracy pisała mi, że bardzo doceniają sposób w jaki przebiegła cała nasza współpraca. Za to, że byłem taktowny i dyskretny, za świetny kontakt, a także za to, że w razie potrzeby- jako ten stojący często najbliżej Pary Młodej – mogłem wspierać ją swym doświadczeniem. Myślę, że dla każdej Pary Młodej współpraca z takim fotografem powinna być priorytetem.

Anyday – dobry fotograf ślubny Kraków

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście kto będzie fotografem na Waszym ślubie, zapraszam do współpracy. Dzięki moim zdjęciom najważniejsze chwile z Waszego ślubu i wesela zostaną z Wami na zawsze, a jako zwieńczenie naszej współpracy wykonam dla Was piękną sesję zdjęciową. Możemy też spotkać się wcześniej, na sesji narzeczeńskiej.

O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

fotografia ślubna kraków

Fotograf ślubny Kraków – na rozgrzewkę sesja narzeczeńska

Sesja zakochanej Pary, a inaczej mówiąc sesja narzeczeńska w Krakowie to doskonały wstęp do naszej współpracy. Zdjęcia narzeczeńskie cieszą się wielką popularnością wśród zakochanych par. Pozwalają na wykonanie pierwszych wspólnych ujęć w luźnej atmosferze, poznanie fotografa i jego stylu pracy, a także zdobycie cennego doświadczenie w roli modelki i modela.

Dla wielu osób pozowanie nie jest łatwe. A co w sytuacji, gdy musimy jeszcze pokazać przed obiektywem trochę niewymuszonych emocji i dobrze wyglądającej naturalności? Bez obaw. Zadbam o to, by Wasza sesja narzeczeńska była fotografowaniem na luzie, z dystansem i humorem. Przekonacie się jak niewiele trzeba by w kadrach wyglądać pięknie i naturalnie.

Sesja zdjęciowa zakochanej Pary w Krakowie ma również dodatkową zaletę. Otóż wpłynie na to, jak będziecie wyglądać na fotografiach z dnia ślubu. Zdecydowana większość Par dla których wykonałem przed ślubem sesje narzeczeńskie przyznała, że dzięki temu w dniu ślubu właściwie zupełnie nie stresowały się zdjęciami w trakcie ceremonii, pierwszego tańca czy później, podczas poślubnej sesji zdjęciowej. Gorąco polecam sesję narzeczeńską w Krakowie dla każdej zakochanej pary a zwłaszcza dla tych par, które  chciały by zyskać więcej pewności siebie w pozowaniu do zdjęć.

sesja ślubna w krakowie

Zwiedzanie i sesja narzeczeńska?

Jeśli na co dzień nie mieszkacie nad Wisłą, ale marzy Wam się sesja narzeczeńska w Krakowie, zapraszam do kontaktu. Jako fotograf z Krakowa chętnie zostanę Waszym przewodnikiem, a przy okazji wykonamy wiele pięknych kadrów. A jeśli jesteście Krakusami to chyba nie muszę Was przekonywać, że miejsc na piękne fotografie w Krakowie nie brakuje.

Najciekawsze miejsca na sesję zdjęciową skupione są w Krakowie wokół centrum. Stare Miasto, Rynek Główny, Sukiennice, Barbakan czy Kościół Mariacki są w programie każdej wycieczki po Krakowie. Niedaleko wznosi się dumnie Zamek Królewski na Wawelu, a rzut beretem macie do pięknego Kazimierza. Kraków to atrakcje turystyczne znane na całym świecie i wiele zakątków z pięknym światłem w których można wykonać artystyczne zdjęcia Pary Młodej i fotografie narzeczeńskie. Wycieczka po Krakowie może więc mieć podwójny aspekt. Zwiedzanie Krakowa połączone z profesjonalną sesją zdjęciową to świetny pomysł!

Reportaż ślubny w Krakowie – przygotowania, ceremonia, przyjęcie weselne

Reportaż ślubny w Krakowie w moim wykonaniu realizowany jest najczęściej w pełnym zakresie. Zaczynamy od porannych przygotowań, w trakcie których powstaje makijaż ślubny i fryzura Panny Młodej, później ubieracie się w swoje odświętne stroje- suknię ślubną i garnitur. To Wasze pierwsze zdjęcia ze ślubu które jako fotograf mam przyjemność wykonać. Pełen emocji first look, błogosławieństwo rodziców, pamiątkowe zdjęcia grupowe i wyjeżdżamy do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego.

W trakcie ceremonii najpiękniejsze chwile to te, w których oczy wszystkich obecnych skierowane są w Waszą stronę. Moment w którym ojciec wprowadza do kościoła swą córkę, przysięga małżeńska, nałożenie ślubnych obrączek i wielka radość w chmurze konfetti, ziarenek ryżu i małych grosików tuż po zakończeniu ślubu. Fotografie z takich chwil są esencją fotografii ślubnej.

Po życzeniach ślubnych, w trakcie których jest również wiele bardzo emocjonalnych momentów, rozpoczyna się Wasze przyjęcie weselne. Na początek oficjalny pierwszy taniec a później już tylko szalona zabawa do białego rana. Czasem w trakcie przyjęcia udaje nam się na chwilę wyskoczyć na krótką mini sesję Pary Młodej. Wykonuję też dla Was zdjęcia grupowe z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi. Tego typu fotografie są świetną pamiątką i uzupełnieniem pakietu fotografii ślubnych.

Sesja zdjęciowa Kraków – ulubione zdjęcia Pary Młodej

O co jeszcze pytany jestem przez przyszłych Nowożeńców? Oczywiście, o sesję zdjęciową Młodej Pary. Poślubna sesja ślubna to poszerzenie pakietu zdjęć ślubnych o ujęcia świeżo upieczonych małżonków w rolach głównych. Tak jak sesja narzeczeńska jest otwarciem współpracy z fotografem, tak sesja ślubna formalnie ją zamyka. Ślubna sesja zdjęciowa w Krakowie to zdjęcia cieszące się największym uznaniem Par Młodych z uwagi na ich artystyczny i jednocześnie bardzo emocjonalny charakter.

Większość Nowożeńców decyduje się na sesję w Krakowie innego dnia po ślubie. Jako fotograf ślubny czasem wykonuję również krótkie sesje małżeńskie w dniu ślubu. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest sesja plenerowa innego dnia. Nieograniczony czas, brak stresu, zdjęcia w ciekawych lokalizacjach, to wszystko przekłada się na świetne efekty. Jeśli chcecie poznać zalety i wady sesji w dniu ślubu i innego dnia, przeczytajcie ten post.

fotograf ślubny kraków

Gdzie wybrać się na plener ślubny w Krakowie?

Gdzie wybrać się na plener ślubny w Krakowie? To jedno z częściej zadawanych pytań na portalach ślubnych i grupach dyskusyjnych. Każda Para Młoda marzy o tym, by ich sesja plenerowa w Krakowie była jedyna i niepowtarzalna. Gród Kraka ma w tym względzie wiele do zaoferowania, a lokalny fotograf może zaproponować znacznie więcej niż tylko najbardziej uczęszczane miejsca.

Najbardziej popularną formą sesji ślubnej w Krakowie jest sesja miejska i zdjęcia wykonywane w miejscach zabytkowych, jak również w nowoczesnych dzielnicach Krakowa. Z uwagi na ogromne rzesze turystów przetaczających się każdego dnia przez krakowskie ulice, sesję miejską najlepiej wykonać we wczesnych godzinach porannych.

Drugą, równie popularną opcją jest sesja na łonie przyrody, w parku, w lesie, czy nad wodą. Tu również do dyspozycji mamy wiele pięknych lokalizacji w Krakowie i okolicach. W przypadku problemów z pogodą sesje w Krakowie mogą odbyć się również w obiektach zamkniętych- zamkach, pałacach, zabytkowych willach czy nawet na terenach muzealnych. Jako fotograf ślubny Kraków mam duże doświadczenie w pracy w takich obiektach. Najczęściej wykonuję takie sesje późną jesienią lub zimą, gdy często pada deszcz, jest szaro i chłodno.

zdjęcia ślubne w krakowie

Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie

Czasem zdarza się, że Pary Młode szukając miejsca na ceremonię ślubną w Krakowie proszę mnie o radę który kościół wybrać, by zdjęcia z ceremonii wyglądały pięknie i wyjątkowo. W samym tylko Krakowie macie do wyboru 136 kościołów i blisko 50 kaplic. Całkiem sporo ? Większość z nich to obiekty zabytkowe, powstałe wiele wieków temu. Szukając kościoła na ślub w Krakowie warto zastanowić się, czy bardziej odpowiada Wam klimat starych świątyń, czy wolicie nowoczesne, jasne i przestronne kościoły powstałe w naszych czasach.

wejście do kościoła w krakowie

W tych pierwszych możecie liczyć na zdjęcia bardziej kontrastowe, pełne świateł i ceni, monumentalne przestrzenie i piękne, zabytkowe ołtarze. W kościołach nowoczesnych światło jest wyrównane i dość płaskie, ale to z pewnością nadaje im bardziej ceremonialnego, uroczystego wyglądu. Aby pomóc Wam w wyborze, przygotowałem subiektywną listę 10 wyjątkowych świątyń krakowskich w których już fotografowałem – śluby i nie tylko śluby. Jako fotograf ślubny Kraków mogę zarekomendować przede wszystkim:

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny- Bazylika Mariacka | Kraków- Stare Miasto, pl. Mariacki 5

Miejsce które nie wymaga żadnych rekomendacji. Piękne wnętrze z bogatymi ornamentami i Ołtarzem Wita Stwosza. Dość wymagające światło. Podobno niełatwo jest wziąć tam ślub, a kolejka chętnych jest długa.

mariacki.com

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty | Kraków- Kazimierz, ul. Augustiańska 7

Dobrze wszystkim znany, potężny kościół na krakowskim Kazimierzu. Stosunkowo jasne wnętrze jak na gotycką budowlę z XIV wieku. Na zdjęciach ze ślubu wygląda fantastycznie.

parafia-kazimierz.augustianie.pl

Kościół Bożego Ciała | Kraków- Kazimierz, ul. Bożego Ciała 26

Potężny, monumentalny, być może nieco przytłaczający. Dość wymagające światło, ponieważ wnętrze świątyni jak w przypadku większości zabytkowych kościołów jest nierównomiernie oświetlone. Piękne zdjęcia ze ślubu z wyjątkowym klimatem.

bozecialo.net

Kościół św. Trójcy | Kraków – Stare Miasto, ul. Stolarska 12

Popularni Dominikanie. Olbrzymia budowla tuż przy Placu Wszystkich Świętych, jednak w środku nie tak potężna jak choćby Kościół Bożego Ciała. Piękne zdobienia, dobre światło.

krakow.dominikanie.pl

Katedra św. Wacława i św. Stanisława | Kraków – Stare Miasto, Wawel 3

Kolejny symbol Krakowa, czyli Katedra Wawelska. Z uwagi na turystów śluby udzielane są jedynie w wyznaczonych godzinach, a w okresie wakacji podobno ślubów nie ma wcale. Przepiękne wnętrza, sprzyjające światło.

katedra-wawelska.pl

Kościół św. Piotra i Pawła | Kraków – Stare Miasto, ul. Grodzka 54

Piękny kościół ulokowany przy ul. Grodzkiej, niespełna 3 minuty pieszo od Rynku Głównego. Jeden z najbardziej popularnych krakowskich kościołów na ślub. Piękny i wymagający, ale gwarantujący piękne fotografie slubne.

apostolowie.pl

Kościół św. Michała Archanioła | Kraków- Kazimierz, ul. Skałeczna 15

Popularnie zwany Kościołem na Skałce, ulokowany nieopodal Zamku Królewskiego nad Wisłą. Bardzo klimatyczny, sprzyjający mniejszym uroczystościom. Bardzo lubię tam fotografować.

skalka.paulini.pl

Kościół św. Józefa | Kraków- Podgórze, ul. Zamoyskiego 2

Jeden z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych kościołów krakowskich, mieszczący się tuż przy Rynku Podgórskim. Bardzo popularny wśród Nowożeńców, co zupełnie mnie nie dziwi.

Kościół Matki Boskiej Dobrej Rady | Kraków- Prokocim, ul. Dygasińskiego 44A

Kościół wybudowany około 100 lat temu. Piękne, ciepłe i kolorowe wnętrze, wyśmienite światło. Dla Par gustujących w nowoczesnych świątyniach “ceglany kościół na Prokocimiu” to świetny wybór.

parafiaprokocim.pl

Sanktuarium św. Jana Pawła II | Kraków – Łagiewniki, ul. Totus Tuus 32

Najmłodszy na tej liście, ciągle w budowie. Możliwość ceremonii ślubnej w owalnym Kościele Dolnym, lub monumentalnym Kościele Górnym. W każdym z nich fenomenalne światło i piękne wnętrza gwarantują świetne ujęcia.

sanktuariumjp2.pl

Ślub w plenerze – Kraków i okolice

W Krakowie i okolicach istnieje również możliwość organizacji ślubów plenerowych. Tego typu uroczystości stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Ślub plenerowy może mieć charakter kościelny, cywilny, symboliczny i humanistyczny przy czym warto dodać, że dwa ostatnie nie są ślubami w świetle polskiego prawa. W przypadku ślubu kościelnego w plenerze muszą zostać spełnione dodatkowe warunki, które należy wcześniej omówić z księdzem.

Z racji swojego doświadczenia mam dla Was kilka podpowiedzi. Poniżej lista 15 najbardziej popularnych miejsc na ślub w plenerze w Krakowie i okolicach:

Muzeum Archeologiczne

Hotel Stary

Villa Decjusza

Dwór w Tomaszowicach

Willa Tadeusz

Villa Love

Dolina Cedronu

Folwark Zalesie

Pałac Minoga

Dwór Sieraków

Pałac Goetz

Pałac Żeleńskich

Brzoskwinia Ogród

Dworzyszcze Wola

Hotel Witek/ Witkowa Chata

W każdym z nich jest oczywiście możliwość organizacji zarówno samej ceremonii, jak również przyjęcia weselnego.

Najlepsze miejsca w Krakowie na wesele z klasą

Każdy fotograf ślubny z Krakowa zna doskonale miejsca w których odbywają się przyjęcia weselne. W końcu odwiedzamy je tyle razy w ciągu roku. Jakie są moim zdaniem najlepsze lokale na zorganizowanie wesela w Krakowie? Kwestia gustu, ale na pewno jest w czym wybierać. Organizacja ślubu w Krakowie to możliwość skorzystania z szerokiej oferty lokali, hoteli, domów weselnych i restauracji. Każda, nawet najbardziej wybredna Para Młoda znajdzie tu z pewnością coś dla siebie. Oto najbardziej niezwykłe miejsca w Krakowie na wesele z klasą:

fotograf ślubny kraków

Hotel Europejski

Hotel Europejski umiejscowiony jest w samym sercu Krakowa, przy ulicy Lubicz. Jak każdy krakowski lokal na wesele, również Hotel Europejski zachwyca swoimi pięknymi wnętrzami i niezwykłą atmosferą. Przestronna sala balowa, doskonała obsługa i przede wszystkim znakomita kuchnia to znaki rozpoznawcze tego miejsca.

Folwark Zalesie

Folwark Zalesie położony jest 25 kilometrów od centrum Krakowa. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na weselnej mapie Polski Południowej. Odbywają się tu piękne wesela, a oprócz świetnego zaplecza, kuchni i pięknej lokalizacji, Folwark Zalesie oferuje coś, czego nie znajdziecie gdzie indziej- ciszę i komfort wypoczynkowy.

Hotel Pod Różą

Hotel Pod Różą to najstarszy hotel w Grodzie Kraka. Piękne, niedawno odrestaurowane wnętrza Restauracji Pod Różą i Ristorante Amarone uświetnią każde przyjęcie weselne.

Dolina Cedronu

Dolina Cedronu to klimatyczny dwór i spichlerz oddalone kilkanaście kilometrów od Krakowa. Niezwykłe, klimatyczne miejsce, w którym odbywają się regularnie jedyne w swoim rodzaju przyjęcia weselne. Przestrzeń pełna zieleni i niezwykłego klimatu. Dolina Cedronu to świetny pomysł na organizację niebanalnego wesela.

Hotel Kossak

Hotel Kossak to kolejny wyjątkowy obiekt na organizację wesela. Nowoczesność subtelnie podkreślona tradycją, świetna lokalizacja tuż nad Wisłą, potężne doświadczenie w organizacji przyjęć weselnych, to nie jedyne argumenty przemawiające za tym miejscem.

Browar Lubicz

Wesele w Browar Lubicz? Będziecie zachwyceni! Przepiękne miejsce z niepowtarzalnym klimatem, wyśmienita kuchnia i subtelny zapach warzonego tutaj piwa sprawią, że przyjęcie weselne w Browar Lubicz zapamiętacie na całe życie.

Hotel Witek

Hotel Witek, a raczej potężny kompleks hotelowo- konferencyjny, w którym mogą odbywać się aż cztery wesela jednocześnie. Unikalny klimat, cudowny ogród i piękne stylowe wnętrza, będące alternatywą dla klasycznych sal bankietowych.

Dwór Tomaszowice

Potężny kompleks w położonych pod Krakowem Tomaszowicach, kilka pięknych sal umiejscowionych na 10-hektarowym terenie parkowym, możliwość organizacji ślubu plenerowego. Do tego obłędna kuchnia i niezwykły klimat. Nic dziwnego, że Dwór w Tomaszowicach cieszy się tak ogromną popularnością wśród Par Młodych.

Dwór Sieraków

Dwór Sieraków jest doskonale znanym w branży ślubnej obiektem pod Krakowem. Piękne umiejscowienie, eleganckie wnętrza, fantastyczne tereny parkowe i świetna kuchnia, każdy gość weselny z pewnością doceni walory tego miejsca.

Kopalnia Soli Wieliczka

Przyjęcie weselne kilkaset metrów pod ziemią? To marzenie możecie zrealizować dzięki ofercie Kopalni Soli Wieliczka. Kilka pięknych sal, wyjątkowa atmosfera, wspaniała kuchnia, przyjęcie weselne w takim miejscu to gwarancja niepowtarzalnych doznań.

Ile kosztują zdjęcia ślubne?

Cena zdjęć ślubnych i to, co ma na nią wpływ jest tematem który również warto tutaj poruszyć. Planując swój budżet ślubny dobrze jest zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy, a z czego można zrezygnować.

Również w kwestii wyboru fotografa ślubnego warto zastanowić się, czy oferta fotografa odpowiada Wam w stu procentach. Być może nie potrzebujecie wszystkich tych gadżetów które są w niej zawarte? A może wprost przeciwnie- warto rozszerzyć swój pakiet? Od Was i od Waszych wyborów zależy kształt oferty i cena fotografii ślubnej.

sesja pary młodej na rynku w krakowie

Zdjęcia ślubne – jakość a nie ilość

Dobry fotograf na ślub to gwarancja, że współpraca w dniu ślubu przebiegnie w miłej, bezstresowej atmosferze a jej efektem będą wyjątkowe zdjęcia. Dlatego w wyborze fotografa przede wszystkim liczy się duże doświadczenie i wyrazisty styl fotografii ślubnych. To one powinny w pierwszej kolejności wzbudzić Wasze zainteresowanie i zaufanie.

plener ślubny w krakowie

Wybierając fotografa na ślub w Krakowie pamiętajcie, że najważniejszym elementem oferty są zawsze fotografie. Nie ich ilość, tylko zawsze jakość.  Lepiej zapłacić dobremu fotografowi ślubnemu za 50 świetnych zdjęć, niż kiepskiemu fotografowi za 2000 nudnych, nijakich kadrów. To również pewna podpowiedź w wyborze fotografa na ślub. Dobry fotograf nie rozpycha swojej oferty gadżetami ponieważ wie, że fotografie które oferuje są wartością samą w sobie. Słaby fotograf będzie usiłował przykryć swój słaby warsztat i kiepską obróbkę imponującymi liczbami. Tysiące zdjęć, dziesięć albumów w pakiecie, kalendarze, kubki i wszystko czego tak naprawdę… nie potrzebujecie. Stawiajcie przede wszystkim na dobrej jakości fotografię, cała reszta nie jest aż tak ważna.

Wiele przyszłych Par Młodych popełnia ten błąd, że nadmiernie skupia uwagę na ilości zdjęć, płytach, albumach i fotoalbumach. Tymczasem fotografia fotografii nierówna. Jeden świetny kard jest cenniejszy niż sto nijakich. Piękne zdjęcia będą prezentować się pięknie w każdej oprawie. Złych zdjęć nie uratuje najcudowniejszy album.

Fotograf ślubny Kraków – zapytaj o ofertę

Szukacie fotografa na ślub w Krakowie lub Małopolsce? Zapytajcie o wolny termin i ofertę: