fotograf ślubny małopolska

Fotograf ślubny Małopolska

Fotograf ślubny Małopolska to moja codzienna aktywność w zakresie fotografowania ślubów i przyjęć weselnych w południowej części naszego kraju. Jako fotograf z Małopolski znam bardzo dobrze te rejony i bardzo często odwiedzam najpiękniejsze zakątki województwa małopolskiego. Zarówno pracując jako Wasz fotograf ślubny, ale również prywatnie, wędrując po tutejszych górach. Małopolska jest piękna. Ośmielę się stwierdzić, że dla mnie jako fotografa- nie tylko ślubnego, to najpiękniejszy region Polski.

Nic dziwnego, że przyciąga do siebie wiele zakochanych Par Młodych, które w cieniu pięknych gór i zapierającej dech w piersiach przyrody chcą cieszyć się swoim szczęściem i celebrować zawarcie związku małżeńskiego.

Fotografia ślubna Małopolska

Fotografia ślubna w Małopolsce ma się doskonale. Na terenie województwa małopolskiego jest wielu fotografów specjalizujących się w fotografii ślubnej i sesjach zdjęciowych. Znaleźć fotografa na ślub jest więc łatwo, natomiast znaleźć fotografa ślubnego którego styl i podejście będą Wam odpowiadały, to już trudniejsze zadanie.

Fotograf Małopolska – jak wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa na ślub w Małopolsce? Przede wszystkim warto obejrzeć zdjęcia na stronie internetowej fotografa. To podstawowe co musicie zrobić- odwiedzić stronę fotografa i przejrzeć zdjęcia w portfolio. Polecam obejrzenie zarówno zdjęć z reportażu ślubnego, jak również fotografii z sesji ślubnych i sesji narzeczeńskich. Zwłaszcza w sytuacji, gdy planujecie wykonać takie sesję. Obejrzyjcie zdjęcia ślubne i zastanówcie się, czy Wam się podobają. Styl, kolory, sposób w jaki fotograf opowiada historie ślubne, to wszystko ma znaczenie w wyborze fotografa na ślub.

Bardzo ważne są również opinie innych Par, to w gruncie rzeczy źródło bezcennej wiedzy na temat współpracy z fotografem ślubnym. Polegajcie wyłącznie na opiniach obok których widnieje zdjęcie Pary Młodej, tylko takie opinie są w pełni wiarygodne i gwarantują, że jako Para Młoda będziecie zadowoleni z takiej współpracy. A zdjęcia ślubne- wiadomo- nie da się ich powtórzyć. Dlatego fotografa wybierajcie zgodnie z własnym gustem. I z głową.

Rzućcie okiem na moje portfolio, być może to właśnie moje zdjęcia przypadną Wam do gustu? Będzie mi bardzo miło móc sfotografować Wasz ślub i wesele, jak również spotkać się z Wami na sesji.

Fotograf ślubny Małopolska – jak dobrze wybrać?

Fotograf slubny Małopolska – jak wybrać tego najlepszego? Koleżanka poleca znajomego fotografa, ale jego zdjęcia jakoś nie do końca Wam się podobają. Sami również przejrzeliście wiele ofert i… wciąż nie wiecie, na co się zdecydować. Właściwie każdy fotograf ma do zaoferowania to samo. Odbitki, albumy, fotoalbumy, drukowane obrazy, jakiś ozdobny pendrive… Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Kogo wybrać, by później cieszyć się z pięknych efektów? Co jest tak naprawdę ważne w wyborze fotografa, a co ma zdecydowanie mniejsze znaczenie?

reportaż ślubny
Fotograf ślubny Małopolska – ceremonia ślubna

Zdjęcia ślubne Małopolska

Dla wielu osób jest to może naturalne i oczywiste, ale na wszelki wypadek warto wspomnieć. Przede wszystkim patrzcie na zdjęcia! To właśnie portfolio pokazuje, z jakim fotografem macie do czynienia. Nie musicie specjalnie znać się na fotografii, bo chodzi głównie o Wasze pierwsze, ogólne odczucia.

Odpowiedzcie sobie na pytanie, czy podoba Wam się taki styl, klimat i estetyka zdjęć. Czy fotograf potrafi „łowić” w kadrach ciekawe momenty w trakcie reportażu ślubnego? Czy fotografowane osoby wyglądają na zdjęciach korzystnie? Pamiętajcie przy tym, że każdy pokazuje na swojej stronie najlepsze zdjęcia, a to jest zaledwie część całości.

Fotograf z Małopolski – kreatywność w cenie

Zastanawiacie się może, cóż to takiego? Wróćcie raz jeszcze do galerii kandydata na Waszego fotografa, jednak tym razem przyjrzyjcie się bliżej pojedynczym zdjęciom. Zwróćcie uwagę na różnorodność pomysłów, kadrów, miejsc. Jeśli Waszym zdaniem większość zdjęć jest do siebie podobna, to raczej nie możecie oczekiwać od takiego fotografa zbyt dużej dozy kreatywności.

Pozostaje jeszcze pytanie, na ile istotne jest dla Was to, by zdjęcia były nieszablonowe. Być może w zupełności wystarczy Wam klasyczna poprawność, pozbawiona wszelakich „udziwnień”. A może chcecie, by zdjęcia były ciekawe i nietuzinkowe? By Was zaskoczyły i zachowały emocje na wiele lat?

Fotografia ślubna w naturalnych barwach

Obróbka ma decydujący wpływ na to, jak ostatecznie wyglądają zdjęcia, ich kolorystyka i kontrasty. Każdy ma w tym względzie własne kryteria i na to też powinniście zwrócić szczególną uwagę. Zdecydowana większość fotografów podąża za tym co aktualnie trendy i niestety, jest to zabawa kosztem Klientów. Moda na różne zafarby, wybledzenia i przeżółcenia minie tak szybko, jak niegdyś moda na postarzanie zdjęć, sepię itd. Natomiast zdjęcia zostaną już na zawsze i nie będzie można ich już poprawić. Zastanówcie się, czy warto.

Fotograf ślubny Małopolska – jakie zdjęcia preferuję?

Osobiście najbardziej lubię zdjęcia w naturalnych kolorach. One również kiedyś się zestarzeją, ale w piękny, naturalny sposób. Poza tym, zdjęcia w naturalnej kolorystyce można przerobić na dowolny styl. W drugą stronę już się nie da.

Fotograf ślubny Małopolska – zaufajcie profesjonaliście. Zdjęcia zostaną z Wami już na zawsze i warto, by były najpiękniejsze.

ceremonia ślubna w makowie podhalańskim
Fotograf ślubny Małopolska – ceremonia ślubna

Ślub i wesele w Małopolsce – gdzie zorganizować wymarzoną uroczystość?

Zanim wybierzecie wymarzonego fotografa na ślub, musicie zastanowić się, gdzie chcecie zorganizować swój ślub i wesele. Najczęściej ceremonie ślubne odbywają się w miejscu zamieszkania Panny Młodej. To właśnie do domu Panny Młodej przyjeżdża Pan Młody z całym ślubnym orszakiem, by w otoczeniu rodziny, bliskich i znajomych poprowadzić swoją wybrankę do ołtarza. Ślub w miejscu zamieszkania jest z pewnością najmniej kłopotliwą opcją, ale jeśli chcecie zawrzeć związek małżeński w innym kościele, to formalnie nic nie stoi temu na przeszkodzie. Musicie tylko poprosić Waszego proboszcza o wydanie dokumentów.

Piękne miejsce na ślub w Małopolsce

W Małopolsce jest wiele pięknych kościołów idealnie nadających się na zorganizowanie pięknej ceremonii ślubnej. Małopolska to bardzo religijny region i stąd tak wiele pięknych świątyń w okolicy. Jako fotograf ślubny z Krakowa często fotografuję w samym sercu Małopolski. Bardzo często wykonuję również zdjęcia ślubne w kościołach w Mszanie Dolnej, Limanowej, Wieliczce, Nowym Sączu czy Chrzanowie. Jeśli chodzi o Małopolskę, to jako fotograf odwiedziłem już chyba wszystkie jej regiony. Podróże to część mojej pracy a na południu Polski, gdziekolwiek bym nie był, czuję się jak w domu 🙂

sesja narzeczeńska małopolska
Fotograf ślubny Małopolska – sesja narzeczeńska w Krakowie

Sala weselna Małopolska

Sala weselna to prawdopodobnie pierwsza decyzja jaką musicie podjąć w organizacji swojego ślubu i wesela. W Małopolsce jest wiele domów i sal weselnych, w których możecie zorganizować swoje niezapomniane wesele. Jako fotograf ślubny z Małopolski w ciągu ostatnich kilku lat zauważam trend na organizację wesela w miejscu innym niż miejsce zamieszkania.

Pary Młode którym zależy na świetnej organizacji wesela, doskonałej kuchni i profesjonalnej obsłudze gotowe są przejechać po ślubie z całym orszakiem nawet kilkadziesiąt kilometrów. Oczywiście, dużo wygodniej gdy w pobliżu miejsca Waszej ceremonii zlokalizowany jest jakiś świetny lokal na wesele, ale wesele w innym miejscu również nie jest problemem.

piękny tort ślubny i nastrojowe światło
Fotograf ślubny Małopolska – sala weselna

Lista 20 najlepszych sal weselnych i domów bankietowych w Małopolsce

Specjalnie dla Was przygotowałem listę 20 najlepszych moim zdaniem miejsc na organizację wesela w Małopolsce. Ta lista jest bardzo subiektywna i tworząc ją brałem pod uwagę takie czynniki jak chociażby światło na sali, dzięki któremu mogłem wykonać lepsze fotografie ślubne. To jednak nie jedyny atut miejsc które wymieniłem. Jestem przekonany, że zorganizujecie w nich świetne, niezapomniane wesele.

Dwór w Tomaszowicach, Tomaszowice

Górski Raj – Koninki, Mszana Dolna

Leśna Perła – Limanowa

Hotel Limanova, Limanowa

Restauracja Foksal – Mszana Dolna

Sala bankietowa Aleksandra – Mszana Dolna

Dworek Emilii – Wieliczka

Hotel Grand Sal – Wieliczka

Dworek pod Dębami, Nawojowa

Rezydencja Las Vegas, Nowy Sącz

Dwór w Brzeznej, Nowy Sącz

Folwark Zalesie, Kraków

Browar Lubicz, Kraków

Hotel Perła, Kraków

Hotel Witek, Kraków

Qubus Hotel, Kraków

Villa Love, Kraków

Kasztel Kajasówka, Kraków

Sheraton Grand Hotel, Kraków

Pałac Goetz, Brzesko

Powyższa lista mogła by być co najmniej dwa razy dłuższa, ale postanowiłem ją ograniczyć do rozsądnego minimum 🙂

fotograf ślubny kraków
Fotograf ślubny Małopolska – sala bankietowa

Ślub w plenerze Małopolska

Plenerowe śluby w Małopolsce cieszą się coraz większym powodzeniem i mówiąc szczerze, zupełnie mnie to nie dziwi. Trudno nie ulec magii tutejszej przyrody, która zwłaszcza wiosną i latem staje się wymarzoną scenerią do ślubu w plenerze. Jeśli chcecie zorganizować ślub w plenerze to ogranicza Was tylko wyobraźnia. Część ślubów plenerowych to tradycyjne śluby kościele. W tym wypadku musicie postarać się o specjalną zgodę na zorganizowanie takiego ślubu poza murami kościoła. Jeśli chodzi o śluby cywilne, to w tym wypadku jest nieco łatwiej. Trzeba tylko zadbać o to, by urzędnik z Urzędu Stanu Cywilnego dotarł na miejsce.

Niektóre obiekty wesele oferują na swoim terenie możliwość zorganizowania ślubu plenerowego. Wówczas nie musicie martwić się o wybór miejsca, a jedynym utrapieniem jest… pogoda. Jednak nawet w tym wypadku można sobie poradzić.

ślub w plenerze małopolska
Fotograf ślubny Małopolska – sesja w plenerze

Dekoracje weselne w Małopolsce

Małopolska to region którego kultura jest mocno związana nie tylko z tutejszą tradycją, ale również z otaczającą nas zewsząd przyrodą. A ta oferuje w Małopolsce całe spektrum wrażeń. Od ostrych szczytów Tatr po łagodne zakola Beskidu Wyspowego. Od rwących górskich strumieni po ciepłe, pełne uroku jeziora. Od gęstych, dziewiczych lasów po nieprzebyte, ukwiecone łąki. Nic dziwnego, że dekoracje weselne w Małopolsce bardzo często czerpią całe mnóstwo inspiracji z dobrodziejstw tutejszej natury.

Jak pięknie udekorować salę i kościół?

Sale weselne i kościoły w Małopolsce chętnie dekorowane są naturalnymi kwiatami, akcentami góralskimi, ornamentami bezpośrednio związanymi z folklorem regionu. Niektórzy ślubni dekoratorzy oferują jednak bardziej klasyczne, inni odważne i nowoczesne podejście do dekoracji ślubnych. Jeśli organizujecie swoje wesele w Małopolsce, to z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Dekoracje kwiatowe, specjalne alejki, świecące napisy, świeczniki, stojaki, latarnie, specjalne dywany, a także dekoracje świetlne, dla każdego znajdzie się coś pięknego.

dekoracje ślubne podczas uroczystości w krynicy
Fotograf ślubny Małopolska – dekoracje

Zdjęcia ślubne w Małopolsce

Jako fotograf ślubny Małopolska jestem do Waszej dyspozycji na terenie całego województwa małopolskiego. Moje zdjęcia ślubne na przestrzeni ostatnich lat powstawały w bardzo różnych miejscach. Na co dzień mieszkam w Krakowie, dlatego fotografia ślubna Anyday to przede wszystkim Kraków i okolice. W Krakowie wykonałem wiele reportaży ślubnych i sesji zdjęciowych.

Fotografowałem pod Wawelem i nad Wisłą, w parkach, Lesie Wolskim, pod stadionem, na kopcu Krakusa, w Sukiennicach i na Rynku Głównym. Moje zdjęcia ślubne powstały również 100metrów pod ziemią, w kaplicy św. Kingi w kopalni w Wieliczce, gdzie toczyłem nierówna walkę ze światłem.

Fotografia ślubna w Mszanie Dolnej to kilkadziesiąt zrealizowanych reportaży i wiele pięknych sesji zdjęciowych w kwitnących sadach, w górach i parku. Zdjęcia ślubne w Limanowej to również całe mnóstwo realizacji, reportaży i pięknych sesji plenerowych pod Miejską Górą. Wykonałem przynajmniej kilka reportaży ślubnych w Myślenicach, z których co najmniej dwa są szczególnie bliskie mojemu sercu. Jako fotograf ślubny w Niepołomicach gościłem wiele razy, głównie fotografując sesje ślubne na niepołomickim zamku. Fotografia ślubna w Tokarni jest również szczególnie mi bliska, ponieważ za każdym razem trafiałem tam na świetne, wesołe Pary z którymi zrobiliśmy wspólnie wiele pięknych zdjęć.

Jako fotograf bywam również często na Podhalu i w Zakopanem. Zdjęcia ze ślubu w Nowym Targu wykonywałem nie raz i nie dwa. Gdzie jeszcze fotografowałem? Lista jest bardzo długa, w ciągu tych lat nazbierało się naprawdę całe mnóstwo miejsc, ale wspomnę jeszcze piękny Olkusz, bardzo lubiane przeze mnie reportaże ślubne w Skawinie z których kilka zdjęć nadal gości w moim portfolio. Zdjęcia ślubne w Bochni wykonywałem ostatnio dwa lata temu, ale miałem wówczas rewelacyjną Parę Młodą i choćby z czystego sentymentu bardzo lubię tam przyjeżdżać. Nie mogę też zapomnieć o fotografii ślubnej w Rabce , gdzie również zawsze świetnie mi się pracowało.

Jak widzicie, cały czas podróżuję i nie ma żadnego problemu, bym pojawił się również na Waszym ślubie 🙂

ślub w kościele bożego ciała w krakowie
Fotograf ślubny Małopolska – ceremonia w Krakowie

Sesja ślubna Małopolska – miejsca na plener ślubny

Teraz kilka słów o sesjach, czyli tego czym jest esencjonalna fotografia ślubna. Marzy Wam się piękna sesja ślubna w górach, nad wodą, w lesie, parku czy w scenerii miejskiej? Dobrze trafiliście! Zapraszam na kreatywną sesję, w trakcie której wspólnie zrobimy świetne zdjęcia z Wami w rolach głównych 🙂 Jestem przekonany, że zdjęcia z sesji ślubnej będą dla Was szczególną pamiątką.

Fotograf Małopolska – oferta fotografii ślubnej

Moja oferta sesji ślubnej to zdjęcia w plenerze czy wybranym obiekcie, wykonywane w innym dniu po ślubie. Sesja może być dodatkiem do fotografii w dniu ślubu, można również zamówić ją samodzielnie. Efektem sesji będą piękne, artystyczne zdjęcia w naturalnej kolorystyce. Możecie otrzymać je w plikach, wydrukach i fotoalbumach.

Sesje ślubne w moim wykonaniu to kilkugodzinne spotkanie z Wami w innym dniu po ślubie. Wcześniej wspólnie uzgadniamy czas, miejsce i charakter sesji. Wystarczy że powiecie mi jakie zdjęcia najbardziej Wam się podobają, a ja zajmę się całą resztą. Zwykle w trakcie sesji plenerowej udaje nam się wykonać zdjęcia w kilku lokalizacjach, dzięki czemu zdjęcia z sesji są zróżnicowane i ciekawsze.


sesja ślubna w górskim klimacie
Fotograf ślubny Małopolska – sesja w górach

Plener ślubny – kwintesencja fotografii ślubnej

Plener ślubny, czyli sesja ślubna w plenerze to wisienka na torcie, kwintesencja fotografii ślubnej. Jako Wasz fotograf w trakcie sesji ślubnej staram się skupić na tym, co czasem trudno jest uchwycić w pełnym zamieszania dniu ślubu. Pokazać kim dla siebie jesteście i co Was łączy. Dodatkowo plener ślubny odbywa się w ciekawej lokalizacji. Właśnie dlatego zdjęcia z sesji ślubnych są emocjonalne i mają bardziej artystyczny charakter.

Zdjęcia Par Młodych

Każda Para Młoda jest inna, unikalna, niepowtarzalna. Z każdego pleneru ślubnego przywożę więc inne zdjęcia. To jest argument dla którego Nowożeńcy tak często decydują się na sesję ślubną. Blisko 90% Par Młodych chce mieć w swoim albumie ślubnym zdjęcia z sesji plenerowej. Taka okazja zdarza się w końcu tylko raz w życiu! Jako fotograf ślubny Małopolska szczerze polecam wykonanie sesji ślubnej!

sesja ślubna kraków kopiec kościuszki
Fotograf ślubny Małopolska – sesja w Krakowie

Sesja ślubna- okolice Krakowa

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Nic dziwnego że cieszy się również olbrzymią popularnością wśród Nowożeńców, którzy właśnie tutaj chcą zrealizować swoją wymarzoną sesję ślubną lub zdjęcia narzeczeńskie. W samym tylko Krakowie jest wiele miejsc w których można wykonać piękne zdjęcia. Poczynając od Starego Miasta, Rynku Głównego z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, poprzez monumentalny Wawel i nastrojowy krakowski Kazimierz, a skończywszy nad Bulwarach Wiślanych. Oprócz tego do dyspozycji jest kilkanaście przepięknych parków, Las Wolski, zalewy wodne, a także bardziej nowoczesne dzielnice miasta z ciekawą architekturą. Sesja zdjęciowa w Krakowie to gwarancja pięknych kadrów. Naturalna fotografia ślubna w wykonaniu Anyday to najpiękniejsze wspomnienia.

Sesja ślubna w sercu Małopolski

Sesje ślubne potrzebują wyjątkowej scenerii, a Kraków to miejsce magiczne. Jeśli chcecie, tu właśnie mogę wykonać dla Was wyjątkową sesję ślubną. Kraków to wymarzona lokalizacja na piękne zdjęcia, oferująca całe mnóstwo możliwości. Znam tutaj wiele ciekawych miejsc i zakamarków, w których możemy stworzyć razem niezwykłe zdjęcia ślubne.

Krakowskie sesje ślubne to nie tylko zdjęcia w mieście. Wokół Krakowa znajdziemy mnóstwo pięknych terenów, w których mogą powstać piękne fotografie. Las Wolski, Pustynia Błędowska, Zalew Bagry, całe mnóstwo zabytkowych pałacyków, to tylko kilka przykładów miejsc na sesję ślubną.

Moje sesje ślubne to nie tylko Kraków. Bardzo lubię zdjęcia w górach, chętnie wykonam sesję ślubną nad wodą. Jeśli macie jakiś pomysł, z przyjemnością pomogę Wam w jego realizacji.

w dniu ślubu
Fotograf ślubny Małopolska – zimne ognie

Fotograf ślubny Małopolska – Darek Kempny

Jeśli dotarliście do tego miejsca to jest mi bardzo miło. mam nadzieję, że znaleźliście tu wiele fajnych wskazówek dotyczących organizacji wesela i fotografii ślubnej w Małopolsce. Teraz zapraszam Was do obejrzenia mojego portfolio, a jeśli zdjęcia przypadną Wam do gustu, chętnie się z Wami spotkam by porozmawiać o Waszym ślubie 🙂