pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Poniżej zgromadziłem pytania i odpowiedzi w odniesieniu do fotografii ślubnej. Zapraszam do zapoznania się z nimi. Lista jest stale aktualizowana. Jeśli macie dodatkowe pytania których nie ma na poniższej liście to śmiało- zapraszam do kontaktu.

Przed ślubem

przed ślubem

Jak wcześnie trzeba u Ciebie rezerwować termin?

Nie ma reguły. Niektóre termin dostępne są jeszcze dwa tygodnie przed ślubem, inne rezerwowane z dwuletnim wyprzedzeniem. Jeśli chcecie wiedzieć czy Wasz termin jest nadal wolny, po prostu zadzwońcie lub napiszcie. Odpowiem szybko!

Jeszcze nie wiemy co wybrać, ale zależy nam na rezerwacji terminu. Co w takim wypadku?

W tej sytuacji proponuję rezerwację z opcją podstawową. Termin będzie Wasz, a później możecie zmodyfikować swój pakiet. Nie ma z tym żadnego problemu.

Lepiej wybrać gotowy pakiet, czy coś zmodyfikować?

Pakiety to sprawdzone i wygodne propozycje. Jeśli Wasze oczekiwania mają bardziej indywidualny charakter, jestem otwarty na Wasze pomysły 🙂 

Jak wygląda rezerwacja terminu?

Najpierw ustalamy zakres współpracy. Później przesyłam Wam umowę i jeśli wszystko jest OK, spotykamy się by ją podpisać. Ostatnim etapem jest opłata rezerwacyjna na konto- termin jest Wasz!

Czy możemy zarezerwować termin bez spotykania się? 

Pewnie, jest taka możliwość. Wolałbym poznać Was osobiście, ale jeśli w tym momencie nie możemy się spotkać, wszelkie sprawy załatwiamy przez internet.

Dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską?

Przede wszystkim- będziecie mieć piękne zdjęcia. Sesja narzeczeńska to także świetna rozgrzewka przed ślubem. O zaletach sesji narzeczeńskiej możecie więcej przeczytać tutaj


W dniu ślubu

w dniu ślubu

Czy mamy gwarancję, że to Ty wykonasz nasze zdjęcia?

Jeśli podpisaliśmy umowę to macie pewność, że to ja sfotografuję Wasz ślub i wesele. Nigdy nie rezerwuję podwójnych terminów.

Co w sytuacji, gdy np. zachorujesz?

Gdyby wydarzyło się coś nieprzewidzianego jak np. choroba czy sytuacja losowa, zrobię wszystko by w moim zastępstwie przyjechał do Was jeden z moich kolegów fotografów. Na szczęście do tej pory taka sytuacja się nie zdarzyła.

Czy na zdjęciach zostaną ujęci wszyscy nasi goście?

Bardzo bym chciał, jednak czasem ktoś świadomie unika obiektywu. W takich sytuacjach szanuję to i staram się nie narzucać. Jeśli chcecie mieć pewność, że wszyscy goście będą na zdjęciach, zaproście ich do zdjęcia grupowego.

Czy w dniu ślubu możemy zrobić sesję ślubną?

Nie ma problemu. W dniu ślubu jestem do Waszej dyspozycji. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach sesji w dniu ślubu, polecam ten wpis na moim blogu.

Znajomi sugerują nam, by nasz film i zdjęcia robiła jedna firma. Co o tym sądzisz? 

A co, jeśli ta firma zawiedzie? Wówczas zostaniecie bez filmu i zdjęć, a ślubu nie da się powtórzyć. O wiele bezpieczniej jest zamawiać usługi foto i video na ślub w różnych firmach. Pojedyncza, wyspecjalizowana usługa to z reguły także wyższa jakość niż usługi łączone.

Czy wobec tego współpracujesz z jakimś dobrym kamerzystą? Możesz nam kogoś polecić?

Mam wielu kolegów w branży filmowej, których usługi mogę Wam polecić. Współpracowałem z nimi wielokrotnie i wiem, że robią dobrą robotę.


Po ślubie

po ślubie

Czy sesja ślubna to konieczność?

Absolutnie nie! Jeśli nie czujecie klimatu takich zdjęć, pozostańcie przy fotografiach z reportażu ślubnego. Nie ma sensu robić takiej sesji na siłę.

A dlaczego Twoim zdaniem sesja ślubna ma sens?

Myślę, że to jedna z niewielu okazji w Waszym życiu, by zachować wspomnienia w postaci pięknych zdjęć. Organizując swój ślub i wesele robiliście to w dużej mierze dla swoich gości. Pomyślcie również o sobie. Zdjęcia z sesji ślubnej dziś Was zachwycą, ale ich pełną wartość docenicie po wielu latach. Macie moje słowo!

Chcielibyśmy zrobić sesję ślubną innego dnia. Nie mamy jednak żadnego pomysłu, mógłbyś coś zaproponować?

Pewnie, że tak! Jeśli nie macie pomysłu na sesję, biorę to na siebie. Wcześniej zadam Wam kilka pytań i na tej podstawie będę mógł Wam coś zaproponować. Miejsca, pomysły na zdjęcia, o to nie musicie się martwić. Jeśli jednak macie trochę czasu, w tym wpisie możecie znaleźć sporo inspiracji na sesję ślubną.

Jesteśmy niefotogeniczni…

A ja z przyjemnością udowodnię Wam, że nie macie racji 🙂 Moim zdaniem nie ma osób niefotogenicznych, są tylko źle zrobione zdjęcia.

Nie umiemy pozować do zdjęć. Poradzisz sobie z tym? 

Podobne obawy słyszę od wielu Par. Najważniejsze jest Wasze pozytywne nastawienie, cała reszta to już rola i doświadczenie fotografa. Jestem przekonany, że efekty sesji będą dla Was pozytywnym zaskoczeniem.

Marzy nam się niezwykła, niestandardowa sesja ślubna…

Jeśli macie ochotę na zupełnie inną sesję ślubną, chętnie pomogę Wam w jej opracowaniu. Uwielbiam fotograficzne eksperymenty i z przyjemnością zrobię coś nowego.


Zdjęcia, fotoalbumy

Jak długo będziemy czekać na nasze zdjęcia?

Wszystko określone jest w umowie i uzależnione od tego, w której części sezonu odbył się Wasz ślub. Nie przyspieszam pracy, ponieważ chcę oddać w Wasz ręce jak najlepsze zdjęcia. W końcu to pamiątka na całe życie!

Jaka jest różnica między zdjęciami po autorskiej obróbce, a zdjęciami po podstawowej korekcji?

Najlepsze zdjęcia z tego dnia poddaję autorskiej obróbce. To mój własny sposób na poprawę kolorów, kontrastu i tonacji. Dzięki autorskiej obróbce moje zdjęcia wyglądają wyjątkowo. Pozostałe zdjęcia otrzymacie po podstawowej korekcji, dzięki której będą wyglądać profesjonalnie.

Kiedy możemy zamówić dodatkowe materiały, fotoalbumy dla rodziców itd?

Wszelkie dodatki możecie zamówić nawet po ślubie. Jeśli chcecie, chętnie doradzę Wam najlepsze rozwiązania.

Jak wygląda konfiguracja fotoalbumu?

Najpierw wybieracie zdjęcia które mają być w nim zawarte. Na tej podstawie przygotowuję projekt i przesyłam Wam do akceptacji i ewentualnych poprawek. Na podstawie przesłanych wzorników wybieracie kolor okładki, materiał, grawerowane napisy itd. Tak przygotowany fotoalbum wysyłam do druku.

Pytania i odpowiedzi – napisz do mnie

To tylko niektóre pytania i odpowiedzi. Jeśli masz dodatkowe pytania to pisz śmiało, chętnie na nie odpowiem. Zapraszam do kontaktu.